facebook

Народні засоби боротьби з колорадським жуком

Народні методи додають турбот, зате ні культурам, ні людині шкоди не приносять.

Кожен рік городникам доводиться розв’язувати одвічне питання про те, як вивести всім відомого шкідника — жука з Колорадо. Варіантів є два: використовувати народні засоби від колорадського жука або хімічні. З хімією все зрозуміло, препарати сильні, іноді ефективні, правда, отруйні. Народні методи додають турбот, зате ні культурам, ні людині шкоди не приносять. Що придумав народ проти шкідника?

Народні засоби боротьби з колорадським жуком

Фізичні методи впливу

З одного боку, спосіб не найприємніший, доводиться бігати по грядках з тазиком або лопатою. Але з іншого — щоб виловити всі личинки і першого дорослого колорадського жука, попрацювати потрібно всього лише 1,5-2 тижні. Що роблять?

Перший спосіб — земляні пастки. Якщо мова йде за картоплю, приблизно за тиждень до висадки бульб по городу накопують ямки, по глибині і діаметром близько 10 см. Стінки і навколо ямок запилюють золою, але не деревною, а вугільною, вона слизька. На дно укладають шматочки картоплі. Жуків, які зібралися збирають і закладають нову прикормку, інформує Ukr.Media.

Спосіб другий — банкові пастки. Принцип лову той же, але знадобляться баночки або інші ємності на 400-500 мл. Скло брати не варто, будь-який інший матеріал підійде. Ємності по шийку закопують в землю, накладають порізані бульби, пастка готова.

Спосіб третій — ручний збір. Подобається не всім, зате ефективність стовідсоткова. В плоску банку наливають гас або солярку, за рівнем десь на 0,5 см. Як тільки з’явилися перші личинки, їх вручну збирають у банки. Якщо брати широку ємність, личинок з куща можна струшувати. Потім в цьому ж гасі все зібране спалюють.

Використання відварів і настоїв

Метод не гірше першого, оскільки все для того, щоб виготовити народні засоби боротьби з колорадським жуком в будинку вже є або росте на ділянці. В плані фізичної праці щадний метод, але вимагає часу — поки є жук, до тих пір посадки доводиться обробляти. Що з чого готувати?

Зола — продукт “безвідходного” виробництва, після топлення печі або після шашликів завжди залишається. В ідеалі, зола потрібна березова, колорадський жук її дуже не любить. Кущі і землю вручну елементарно запилюють з періодичністю 2 рази на місяць до появи першого цвіту, надалі — раз на місяць.

Читайте також:  Сьогодні в Коломиї попрощаються з полеглим Данилом Нечволодом

Цемент або гіпс — наскільки ефективні, потрібно перевіряти самому, але деякі городники стверджують, що дуже навіть допомагає. Все роблять, як у випадку з золою. Чому саме гіпс або цемент? Зацементований шлунок навряд чи дасть можливість жуку жити.

Гірчичний розчин — такі народні засоби проти колорадського жука можна назвати найбільш простими і дешевими. Порошкової гірчиці беруть 3 ст. л. з гіркою, води — близько літра. Через добу концентрат розводять у відрі води і відразу обробляють рослини з жуками. Кому зручно, води брати можна відразу відро, потім не доведеться плескатися.

Настій полину — зробити можна завжди, бо трава росте скрізь, знає кожен. У відро з гарячою водою, але не окропом, висипають літр полину, краще подрібненого. Залишають приблизно на 2 години. Потім засипають золу (1 склянку), настоюють ще 1 годину. Все, розчин готовий.

Дріжджі плюс сода — розчин два в одному. Дріжджі (300 г), краще рідкі, розчиняють у воді, додають соду (300 г), добре розбовтують. Кущі обприскують 1-2 рази в тиждень по необхідності. Чому два в одному? Тому що дріжджі — це ще і підгодівля.

Сечовина — добриво. Тим не менше, ніхто не говорив, що народні засоби боротьби з колорадським жуком не можуть бути хімічними. Розчин готують з 10 літрів води і 100 грамів сечовини (карбаміду).

Соняшникова олія — хто не пробував, не зрозуміє. Все просто. У відрі води розводять 1 склянку олії, суспензією обробляють посадки. Рецепт у вигляді бонусу до інших рецептів, оскільки невідомо, як змішати олію з водою, і як такий «розчин» діє на личинок або жуків. Як варіант, колорадський жук по листу ковзає і падає.

Що ще додати. Додати можна багато, але навіть якщо перерахувати всі народні засоби, на одному городі застосувати їх ніяк не вийде. Найпростіші засоби розглянуті. Спробувати, що краще, а що гірше, можливість буде. Надалі кожен вибере собі найбільш вподобаний варіант.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: