facebook

Начальник управління транспорту: Ми працюємо на тим, щоб паркувальників на дорогах не було

Паркування – болюча тема для багатьох міст України, Івано-Франківськ не виняток. Чимало питань виникає у водіїв та навіть пішоходів щодо правильного чи не правильного паркування.

Пише - джерело.

Куди сплатити за парковку, якщо нема паркомата? Хто штрафує за неправильне паркування? Кому платити якщо є і пакувальник, і паркомат? Коли можна не платити за стоянку? На ці та інші питання в інтерв’ю Версіям відповідав начальник управління транспорту та зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк.

Станом на сьогодні в Івано-Франківську є 52 майданчики для платного паркування. 14 з них – комунальні, на інших майданчиках є приватні оператори. Тариф усюди однаковий: 10 гривень за годину. Лише на майданчику закритого типу біля Ратуші тариф 30 грн./год., це як відомо рішення виконавчого комітету.

Здавалося б кожен водій повинен знати де можна, а де заборонено паркувати транспортний засіб. Але тим не менш штрафи за неправильну парковку нікуди не діваються. В Івано-Франківську з 9-ї ранку до 18-ї вечора з понеділка по суботу включно майданчики для паркування є платними. Рішенням виконавчого комітету встановлена фіксована вартість за цю послугу – 1 година =10 гривень. І якщо ви не заплатили, то штрафу вам не уникнути.

Коли можна не платити за паркування
Але навіть на спеціально відведеному майданчику для паркування можна не платити і не отримати за це штраф.

«На усіх майданчиках для паркування перші 10 хвилин є безкоштовними. Це право надане законом ( передбачено приміткою статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – ред.). Не потрібно боятися, що вам випишуть штраф, такого не буде. Навіть скажу більше, інспектор фізично не встигне зафіксувати порушення поки ви відсутні 10 хвилин чи менше. Але коли цей час минув, то на 11-й хвилині інспектор має повне право виписати штраф», – пояснює Андрій Гіглюк.

Другою причиною, яка звільняє від оплати – технічні несправності паркомата.

«Це уже проблема оператора, і водій тут не винен», – додає начальник управління транспорту.

Паркування на тротуарах дозволено, але…
Наявність жовтої лінії забороняє стоянку та зупинку транспортних засобів. Іноді можна почути від окремих водіїв, що можна залишати автомобіль на тротуарі, мовляв, жовта лінія забороняє залишати авто на дорозі, а на тротуарі можна. Дійсно, на тротуарі можна паркувати автомобіль, але тут є одне правило.

«Подекуди для водіїв є новинкою чи несподіванкою, але дійсно є пункт, який дозволяє паркувати автомобіль на тротуарі, якщо ширина пішохідної зони залишається більше ніж 2 метри. Та коли встановлено дорожні знаки чи заборонні лінії розмітки, то така парковка заборонена при будь-якій ширині тротуару. У рішенні Верховного суду України є роз’яснення, що дія дорожніх знаків розповсюджується і на тротуари», – наголошує Андрій Гіглюк.

Порушення і штрафи
Виписувати штрафи можуть не лише працівники патрульної поліції. Згідно кодексу України про адміністративні правопорушення, в Івано-Франківську інспектори з паркування притягають водіїв до адміністративної відповідальності, якщо є такі порушення:

стоянка в зоні дії заборонних знаків. Штраф за таке правопорушення становить 340 гривень.
Суттєва перешкода учасникам дорожнього руху. Це порушення може спустошити ваш бюджет на 680 гривень.

неоплата на майданчику для паркування. Якщо ви перебували на парковці або стоянці без оплати понад 10 хвилин, вам загрожує штраф у 20-кратному розмірі від вартості послуги (200 гривень).
Штрафи бажано сплачувати вчасно, адже ви можете зекономити свій бюджет. Оскільки, є так званий пільговий період і водії мають знати, що впродовж 10 банківських днів сплачується 50% від суми штрафу.

«Отримавши штраф, водій має 30 днів для добровільної оплати. Якщо закінчується цей термін, відповідальна особа чи власник транспортного засобу не оплатив штраф, то ми передаємо матеріали на державну виконавчу службу і тоді виконавча служба у подвійному розмірі, плюс пені, штрафи накладає стягнення уже на порушника. І вони в примусовому порядку стягують більшу суму», – каже начальник управління.

Читайте також:  На Прикарпаття сунуть грози з градом

Паркомат і паркувальник. Кому платити?
«Закон зобов’язує здійснювати оплату виключно через паркомат», – наголошує Андрій Гіглюк.

Як тільки ви заїхали на паркувальний майданчик маєте відразу знайти паркомат і здійснити оплату. В протилежному випадку водій отримає штраф, якщо авто стоятиме довше ніж 10 хвилин. Станом на сьогодні усі 52 майданчики для паркування обладнані паркоматами. Оплату можна здійснити 4-ма способами: готівкою, банківською картою, за допомогою QR-коду та через мобільний додаток.

«Раніше, приїхавши на парковку людина не мала готівки і не могла здійснити оплату, бо паркувальнику треба платити готівкою. Це створювало певні незручності. З паркоматами ця проблема зникла», – зазначає начальник управління.

За словами Андрія Гіглюка, з появою паркоматів не потрібно, щоб на вулиці ходив паркувальник. Але оператор, який облаштував майданчик вважає, що коли є людина то вона контролює всю ситуацію на парковці і полегшує водіям можливість припаркувати авто.

«Раніше, коли ніхто не чув про паркомати, або їх встановили але не підключили, то були паркувальники. Люди звикли до такого. Навіть зараз можна почути, що комусь зручно коли є людина, яка допоможе правильно заїхати на паркомісце чи безпечно виїхати. Ну і збирає за це гроші. В інших країнах такого немає, люди всюди самостійно сплачують через паркомат. Кожен водій повинен сам орієнтуватися на яке місце заїхати, як правильно поставити авто і як потім звідти виїхати. І ми йдемо до того, щоб паркувальників не було, а лише – паркомати та інспектори з паркування, які контролюватимуть оплату чи неоплату», – наголосив посадовець.

Варто зазначити, що на комунальних майданчиках для паркування оплату можна здійснити тільки через паркомат. Там ви не зустрінете жодного паркувальника.

Послуги з паркування: хто може надавати?
Як ми уже казали у місці є майданчики для паркування, за які відповідають підприємці. Стати одним із них може кожен, хто виконає ряд певних умов. Спершу орган місцевого самоврядування приймає рішення про проведення конкурсу з визначення операторів паркування. Далі визначають об’єкти конкурсу тобто майданчики. Потім потрібно підготувати ряд відповідних документів тощо.

«Якщо всі ці вимоги і норми виконані то суб’єкти господарювання мають право подаватись на участь у конкурсі. Після конкурсу визначають переможця, з яким підписують договір. Він може бути складений на термін до 5 років, як це є зараз в Івано-Франківську», – відмітив Андрій Гіглюк.

Реформа паркування в Івано-Франківську
«Перше до чого ми йдемо це забрати усіх паркувальників. Для цього треба добрати штат. На сьогодні маємо 9 польових інспекторів з паркування. Це дуже мало. Тому якісно провести роботу на майданчиках для платного паркування і контролювати правила дорожнього руху в частині зупинка-стоянка дуже важко, скоріше неможливо. Але ми над цим працюємо, адже бачимо позитивні результати роботи: це і наведення порядку, і кошти в міський бюджет.

Люди мають розуміти, що за кожну послугу треба оплачувати. В магазині хліб без грошей не дадуть, тому й парковка не безкоштовна. Якщо є рішення виконавчого комітету заплатити 10 гривень за годину на майданчику за паркування то платіть. Бо ми щодня слухаємо історії про те, що «я лиш на 10 хвилин і їду» і таких історій може бути багато», – каже Андрій Гіглюк.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: