На українській митниці будуть знищувати посилки з підробками

Рада розширила перелік випадків зупинки митного оформлення товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності.

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт (№1230), який розширив перелік об’єктів права інтелектуальної власності, сприяння захисту яких здійснюється при переміщенні товарів через митний кордон України.

Як говориться в пояснювальній записці, необхідність його прийняття обґрунтоване важливістю приведення положень Митного кодексу України відповідно до положень Регламенту ЄС. Закон передбачає розширення випадків застосування заходів, пов’язаних із призупиненням митного оформлення товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності, зокрема з ініціативи митного органу.

Наприклад, згідно з текстом документа, у разі призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності такі товари можуть бути знищені під митним контролем без необхідності встановлення факту порушення прав інтелектуальної власності.

Якщо ж товари, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності, фактично знищать, їх власник звільняється від адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 476 Митного кодексу (передбачає покарання у вигляді штрафу та конфіскації товару). Але автори документа уточнюють, що норма про знищення не буде поширюватися щодо товарів, які ввозять або вивозять громадяни особисто.

Читайте також:  Немовля не могло дихати через кров у носі. Мати покинула травмовану дитину у Рівному

Крім того, законопроєктом запропоновано встановити особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Під невеликою партією розуміють товари в одному відправленні у кількості не більше трьох одиниць або загальною вагою брутто не більш 2 кг. За підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності такі товари можуть бути знищені. Рішення про останній приймає керівник органу доходів і зборів або уповноважена ним особа.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: