У період з 1 по 10 листопада 2019 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем зафіксовано 53 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.
Так, складено чотири протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, один – за ст. 90 КУпАП (незаконний вилов червонокнижного виду риби), 47 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП та оформлено один акт виявлення та вилучення безгосподарського майна на сітку довжиною 150 м..
На порушників держінспекторами накладено 3 672 грн штрафів. П’ять справ направлено до судів для притягнення винних осіб до відповідальності – накладення штрафів згідно із ч. 4 ст. 85 КУпАП розміром до 680 грн та згідно зі ст. 90 КУпАП розміром до 510 грн.
Для прикладу, першого листопада 2019 року івано-франківські рибпатрульні викрили грубе порушення правил рибальства поблизу с. Золота Липа під час проведення рибоохоронного рейду на р. Дністер в Тлумацькому районі. Затримано місцевого мешканця, який здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову – сіткою довжиною 200 метрів.
Його улов склав 58 шт. риб (в т.ч. сім червонокнижних марен) загальною вагою 31 кг. Нараховані збитки, завдані рибним запасам, становлять 4 384 грн. На затриману особу складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства) та за ст. 90 КУпАП (знищення, незаконне вилучення з природного середовища видів, занесених до Червоної книги України). Браконьєрську сітку та улов вилучено. Справа розглядається правоохоронними органами.
Другого листопада державні інспектори здійснили рибоохоронний рейд по р. Дністер та притоках в Галицькому районі. Так, поблизу смт Більшівці виявлено мешканця с. Бовшів, який здійснював незаконний вилов риби сіткою-«екраном».
Кілограмовий улов складався з таких риб: окунь – 4 шт., карась сріблястий – 2 шт., по одному екземпляру головня та плітки. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 204 грн. Заборонене сітне знаряддя лову та незаконно виловлену рибу вилучено.
На особу складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Матеріали справи передано до суду для притягнення винної особи до відповідальності – накладення штрафу в розмірі до 680 грн.
Того ж дня, продовжуючи вищезгаданий рибоохоронний рейд, на Бурштинському водосховищі рибпатрульні виявили та вилучили 150-метрову браконьєрську сітку. Живу та життєздатну рибу обережно звільнили з тенет та випустили у воду: 18 карасів, 15 лящів та 9 судаків.
Ввечері восьмого листопада 2019 року івано-франківські рибпатрульні під час проведення рибоохоронного рейду на річках Галицького району викрили грубе порушення правил рибальства. Факт браконьєрства зафіксовано на р. Гнила Липа поблизу с. Тустань. Мешканець с. Медуха здійснював вилов риби підйомною сіткою-«крошнею».
Держінспекторами вилучено заборонене знаряддя лову. Риби в браконьєра не виявлено. На затриману особу складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Матеріали справи передано до суду для притягнення порушника до відповідальності – накладення штрафу в розмірі до 680 грн.
Значна кількість виявлених порушень правил рибальства стосувалась вилову риби у забороненому місці – на скидному каналі Бурштинської ТЕС. У зв’язку з цим звертаємо увагу рибалок, що аматорське рибальство там забороняється протягом усього року.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓