facebook

На Прикарпатті відремонтують дорогу до легендарних Скель Довбуша

Скелі Довбуша – одне з найкрасивіших, величних та магічних місць Прикарпаття.
Цьогоріч врешті-решт до них має бути капітально відремонтовано дорогу. Про це у мережі Facebook повідомив депутат Івано-Франківської обласної ради Ігор Дебенко.

Пише - джерело.

За його словами, кошти для ремонту передбачили за рахунок Фонду регіонального розвитку. Відповідне рішення прийняли нещодавно.
Як відомо, Скелі Довбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна пам’ятка історії та природи. Розташована за 3 км від села Бубнища (Болехівська міськрада, Івано-Франківська область), в урочищі Бубнище, на території створеного 1996 року Поляницького регіонального парку.

Комплексна пам’ятка природи «Скелі Довбуша» лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн років тому на дні палеогенового моря. Кам’яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км.

Читайте також:  Через ДТП біля “Калинової слободи” рух транспорту паралізовано від Кармелюка до БАМу (ФОТОФАКТ)

За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.


Скелі Довбуша – кам’яне серце Прикарпаття

Неприступні «Скелі Довбуша»

Франківець виклав у мережу дивовижні фото скель Довбуша з висоти пташиного польоту

Фото Скель Довбуша перемогло у номінації «Найкраща світлина області»

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: