На Прикарпатті почалося будівництво біатлонного комплексу міжнародного рівня

Ідею створення в Україні сучасної біатлонної інфраструктури вітчизняні спортивні функціонери обговорювали вже давно, проте старту реалізації такого важливого для українського спорту проєкту постійно щось перешкоджало.

Окрім проблем із його фінансуванням, реалізації ідеї перешкоджали складнощі з вибором місця зведення біатлонного комплексу.

Зрештою, вирішили, що найкращим місцем для створення сучасного біатлонного містечка з усією необхідною базою забезпечення буде найбільший в Україні гірськолижний курорт Буковель.

Уже в державному бюджеті-2018 на зведення першої черги об’єкта було закладено 50 мільйонів гривень. Президент ФБУ Володимир Бринзак прогнозував, що на кінець 2018 року в Буковелі вже мають бути стрільбище та біатлонна траса.

Утім швидко перейти до втілення в життя цього знакового спортивного проєкту, який має відповідати всім стандартам Міжнародного союзу біатлоністів, не вдалося.

Улітку минулого року в Івано-Франківській ОДА лише розробили дорожню карту, котра передбачала послідовність етапів підготовки необхідної документації, спорудження та введення в експлуатацію майбутнього комплексу, котрий знаходитиметься на території села Поляниця Яремчанського району.

Водночас уже через рік повідомлялося, що місцева влада за результатами тендеру замовила першу чергу будівництва біатлонного комплексу за 148,35 млн гривень, котрі будуть витрачені на асфальтовану лижно-ролерну трасу, підпірну стінку стрільбища, системи снігонапилення на біатлонній трасі та необхідне устаткування.

Як пояснює Володимир Бринзак, до кінця зими на території майбутнього комплексу вже буде стрільбище, де в березні ФБУ планує провести другий етап дорослого чемпіонату України.

Водночас, за словами керівника вітчизняного біатлонного господарства, вкладати асфальт на лижно-ролерну трасу будівельники не поспішають, оскільки її проєктанти, дочекавшись зими, прагнуть переконатися в оптимальному маршруті її розташування.

Читайте також:  У Калуші військовослужбовець, який п’яним скоїв аварію, сяде на три роки за ґрати

Загалом, на думку очільника федерації, об’єкти першої та другої черги біатлонного комплексу мають бути завершені до кінця наступного року.

Головне, за словами Володимира Бринзака, — безперебійне фінансування. А воно, до слова, обіцяє таким і бути, оскільки в держбюджеті на 2020 рік закладені ще 100 млн гривень на цей спортивний об’єкт міжнародного рівня.

«Отримати таку підтримку було зовсім не просто, тому що багатьом відмовили у фінансуванні. А біатлонний комплекс кошти отримав, що накладає велику відповідальність перед країною за результат і реалізацію цього проєкту. І ми постараємося не підвести, щоб уболівальники в Україні могли бачити змагання вживу, а спортсмени — частіше тренуватися вдома, а не за кордоном», — відзначив Володимир Бринзак.

Коли ж біатлонний стадіон у Буковелі отримає міжнародний сертифікат відповідності, Україна, за твердженням президента ФБУ, доволі швидко змогла б отримати право на проведення змагань на кшталт літнього чемпіонату світу або зимового чемпіонату Європи, юніорської планетарної першості або ж етапу Кубка IBU серед тих же юніорів.

При цьому Бринзак наголошує, що «поки Росія під санкціями і не може проводити міжнародні змагання, Україна могла б отримати від IBU право на організацію у Східній Європі змагань досить високого рівня. Потрібно лише все зробити правильно».

Нагадаємо, ще у 2018 році Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак раніше анонсував можливе будівництво сучасного біатлонного комплексу на Прикарпатті, на якому в майбутньому можливе проведення літнього чемпіонату світу з біатлону, а також зимових змагань.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: