На Прикарпатті хочуть створити центр із вирощування лохини

У П’ядицькій об’єднаній територіальній громаді триває реалізація проєкту «П’ядицькі культури», котрий передбачає створення навчально-виробничого цеху з вирощування лохини у селі Мала Кам’янка Коломийського району.

Про це розповів виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Ініціативу впроваджує місцева рада тергромади спільно з КП «Добробут Захід» та Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття. Вартість реалізації проєкту становить 3 млн гривень, а ініціативу планують реалізовувати упродовж року.

«Реалізація проєкту здійснюється за підтримки міжнародної технічної допомоги Програми USAID DOBRE. Програма вже виділила громаді 1,5 млн гривень. Ще 350 тисяч гривень ОТГ виграла в рамках X обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах співфінансування виділено з місцевого бюджету ОТГ», — підкреслив експерт.

За словами Ігоря Мельничука, суть проєкту полягає у створенні навчально-виробничого центру з вирощування та догляду за канадською чорницею (лохиною). Підприємство надаватиме два види сервісів. Перший – догляд за рослинами, збір урожаю, здійснення крапельного поливу, а навчання з розвитку аграрних підприємницький ініціатив – другий.

«Об’єднані територіальні громади отримали колосальні можливості з використання природних ресурсів для забезпечення власного розвитку, у тому числі й земельні. На превеликий жаль, ці ресурси сьогодні не дають значного економічного ефекту громадам. Проте їх можна більш ефективніше використовувати, створюючи при цьому додану вартість. Наприклад, один гектар з вирощування пшениці, чи сої дає орієнтовно 25 тис. грн. Якщо ж говорити про лохину, то це 1 млн гривень з гектару. Ідея агенції й полягала в тому, щоб розпочати роботу у цьому напрямі та створити центр, який надаватиме сервіси для місцевих підприємців, фермерів, чи просто людям, котрі б хотіли займатись діяльністю з вирощування лохини. Агротехнолонічний центр, окрім вирощування продукції, займатиметься у перспективі також й логістикою, переробкою, зберіганням та збутом ягід», — сказав експерт.

Очільник П’ядицької ОТГ Петро Гайдейчук повідомив, що під ведення господарської діяльності у сільській раді виділили 16 га землі. Навесні цього року очікують на посадку канадської чорниці, а перший врожай планують зібрати вже за три роки. Посадовець також наголосив, що в громаді наявні всі сприятливі умови для вирощування лохини, оскільки ягода потребує відповідної кислотності ґрунту.

Читайте також:  На Тисмениччині попрощалися з загиблим Героєм Петром Дзіворонюком

«Ця ініціатива, безумовно, посилить місцевий економічний розвитку ОТГ, а також сприятиме додатковим надходженням коштів до бюджету ради. Проєкт вже зараз створює можливості із залучення до цього виду діяльності жителям нашої громади. Нещодавно в ОТГ проводились громадські слухання, у результаті яких 11 жителів громади підписали Меморандуми про наміри спільно реалізовувати проєкт», – вважає Гайдейчук.

При цьому юрисконсульт агенції Михайло Івашків наголосив, що нині є ще чимало охочих долучитись до проєкту. За його словами, 4 лютого у П’ядиках провели черговий семінар, участь в якому взяли 25 жителів громади – потенційних підприємців-фермерів.

Директорка КП «Добробут Захід» Уляна Гайдейчук повідомила, що у рамках проєкту вже створено ягідник, а задля здійснення у майбутньому більш ефективної фермерської діяльності – планують закупити крапельний полив та спецтехніку.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: