На Франківщині у школах і садках викладатимуть християнську етику – курсом і в гуртках

У двох областях Західної України – Івано-Франківській та Львівській – школярам викладатимуть християнську етику. Школам також дозволили запровадження гуртків духовно-морального спрямування. Адаптований курс запровадять і в дитячих садках.

У закладах освіти Львівщини викладатимуть “Основи християнської етики”. Про це повідомляє unian.ua з посиланням на пресслужбу Львівської ОДА. Відповідне рішення ухвалили у Львові 4 червня згідно із наказом Департаменту освіти і науки.

Подібний наказ виданий у Івано-Франківській ОДА 28 травня. В освітніх закладах Прикарпаття передбачили вивчення курсу “Основи християнської етики” в 1-11 класах.

Підставою для наказу зазначили відповідне рішення Обласної ради від 2012 та 2014 років. Та один із розділів концепції “Нова українська школа”, що має назву “виховання на цінностях”.

“Відтак, заклади загальної середньої освіти області мають передбачити у планах освітніх програм на 2020-2021 навчальні роки курс “Основи християнської етики”, — йдеться у наказі Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА.

Також зазначається, що школи можуть запровадити функціонування гуртків духовно-морального спрямування, а заклади дошкільної освіти — парціальні програми з духовно-морального виховання дітей.

Досі в школах Івано-Франківщини викладалася “Християнська етика” як варіантивна складова освітньої програми – додатковий предмет серед шкільних, який можна було обирати.

Відтак в школах за заявою батьків частина дітей не відвідувала “Християнську етику”.

Читайте також:  На Франківщині в громадах облаштують дитячі простори

Довідково: Парціальні програми поглиблено висвітлюють один або декілька близьких змістових компонентів, напрямів за освітніми лініями, видами діяльності, лінями розвитку тощо. Вони доповнюють зміст інваріантної та/чи варіативної складової чинних комплексних програм і є додатковими до них, а також можуть самостійно окреслювати завдання і зміст роботи з реалізації певної складової варіативної частини Базового компонента дошкільної освіти.

Парціальні програми використовуються для організації діяльності дошкільних закладів і груп за певним пріоритетним напрямом (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, пізнавальний, етнокультурний, комунікативно-мовленнєвий та ін.), студій, гуртків, секцій, центрів розвитку при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних закладах, а також для проведення поглибленої індивідуальної роботи в умовах дошкільного навчального закладу та родини з тими дітьми, які виявляють інтерес, здібності, активність в опануванні певних видів діяльності, змістових освітніх ліній тощо.

Кожна програма має свого користувача, адресата, призначена для задоволення освітніх потреб різних категорій вихованців та урахування певної специфіки діяльності тієї чи іншої форми надання освітніх послуг. Залежно від такого призначення для дошкільної освіти розробляються загальні, спеціальні, експериментальні програми, інформує МОН.

Про розробку програм для носіїв інших релігійних цінностей МОН та ОДА не зазначило.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: