facebook

“Ми крали пальне у російських військових, щоб запобігти катастрофі на ЧАЕС”

Росіяни захопили Чорнобильську атомну електростанцію в перший день вторгнення в Україну. Українських нацгвардійців, які охороняли станцію, взяли в полон.

Пише - джерело.

Інженерам й технічному персоналу тоді дозволили продовжити роботу на АЕС. Вони намагалися зберегти контроль за техобслуговуванням станції. Потім на станцію приїхали фахівці “Росатому”. Це підтверджували у російській держкорпорації.

Журналістка ВВС Йогіта Лімає поговорила з працівниками чорнобильської АЕС про те, що відбувалося після захоплення станції російськими військами.

“Вони хотіли знати, як управляється об’єкт. Вони хотіли отримати інформацію про всі процедури, документи та операції. Мені було страшно, тому що допити були постійними, іноді із застосуванням сили”, – розповів ВВС начальник відділу радіаційної безпеки станції Олександр Лобада.

“Нам доводилося постійно з ними вести перемовини і щосили намагатися їх не образити, щоб вони допустили до управління об’єктом наш персонал”, – розповів інженер Валерій Семенов.

Читайте також:  "Отдавал приказ бомбить мирные города командующий генерал Маковецкий", - затриманий російський пілот зі збитого над Харковом літака дав перші покази. ВIДЕО

Коли на станцію три дні не подавали електрику, Валерій, за його словами, щосили намагався знайти пальне для підтримки роботи генератора – він навіть крав його у російських військових.

“Якби ми втратили електрику, це могло обернутися катастрофою, – пояснив Олександр. – Міг статися викид радіоактивних речовин. Масштаби цього ви можете собі уявити. Я не боявся за своє життя. Я боявся того, що станеться, якщо я не стежитиму за станцією. Я боявся, що станеться трагедія для людства”.

“Нам вдалося підтримати безпеку об’єкта. Але засмучує, що вони забрали 169 наших військових”, – додав Семенов. Де вони наразі, невідомо.

Працівники АЕС вважають, що їх вивезли до Росії.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: