facebook

“Мобілізація вразила водіїв радикальними заходами, у цих чоловіків заберуть автомобілі”: ТЦК, повістки, втрата відстрочки

В умовах російської агресії в Україні продовжується загальна мобілізація до лав Збройних сил України.

Пише - джерело.

Як інформує “Суд”, за словами Володимира Гренюха, військового і працівника Шевченківського районного територіального центру комплектування (РТЦК) у Львові, не всі військовозобов’язані, які отримують повістки, з’являються до ТЦК.

Він наголосив, що у ситуації, яка склалася, держава діє правильно, продовжуючи мобілізацію.

“Те, що зараз відбувається, є правильним. Зі 100% людей, які отримали повістки, приходять усього 2%. У мене є побратими, які вже загинули, а є ті, яких треба міняти. Зрозумійте правильно: бригади по 2-3 роки перебувають у зоні бойових дій, треба робити заміни. Мобілізація для цього й потрібна”, – пояснив він.

Гренюх підкреслив важливість мобілізації для забезпечення ротації військових підрозділів, що перебувають у зоні бойових дій.

Як інформує “mmr”, У новому мобілізаційному законі передбачена норма, яка дозволяє вилучення транспортних засобів на користь ЗСУ. Мобілізація транспортних засобів поширюється на:

громадян, власників транспортних засобів;

органи місцевого самоврядування; центральні й місцеві органи виконавчої влади та інші державні органи;

організації, підприємства, установи (у тому числі: нафтобази, залізниці, порти, пристані, аеропорти, автозаправні станції дорожнього господарства тощо), що забезпечують експлуатацію транспортних засобів.

За словами представника Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, масово забирати авто у пересічних людей не будуть. Зазначається, що 90% українців не варто перейматися щодо цих норм.

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін роз’яснив, що транспортні засоби, які підходять для військових потреб, можуть вилучити лише у власників двох і більше транспортних засобів. Він додав, що це можуть бути легкові автомобілі, трактори, самохідні, сільськогосподарські машини. Також не можна забрати авто у людини, для якої водіння – це основне джерело доходу, у людини з інвалідністю І чи ІІ групи та батьків дитини з такою інвалідністю.

Процедура вилучення транспорту на потреби ЗСУ

Мобілізувати транспортні засоби можуть представники ТЦК, СБУ, розвідувальних органів на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюються відповідними розпорядженнями. Для виконання військово-транспортного обов’язку вони отримають дані від МВС щодо транспорту у власності підприємців та громадян.

Залучення транспортних засобів на потреби армії під час мобілізації та їх повернення здійснюються на підставі актів приймання-передачі. В цих актах зазначаються:

відомості про власників;

технічний стан ТЗ;

залишкова (балансова) вартість;

інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортний засіб.

Перед вилученням має бути проведено експертну оцінку автомобіля. У разі потреби, підприємство чи організація мають самостійно доправити транспорт чи іншу техніку до військової частини. Якщо автомобілю була заподіяна шкода, порядок компенсації буде визначатися Кабміном.

Читайте також:  В «Івано-Франківськгазі» роз’яснили специфіку переходу на індивідуальне опалення (ВІДЕО)

Заборони щодо мобілізованого транспорту

Транспортні засоби, які були вилучені на потреби армії, заборонено:

відправляти за межі території України та до інших областей (відправлення до інших областей можливе тільки після повідомлення ТЦК про місце перебування транспортного засобу на строк не більше одного місяця); передавати у власність іншим юридичним особам або громадянам; надавати в оренду (лізинг) або в якості предмета застави для виконання зобов’язань за договорами кредиту.

 

 

 

Транспортні засоби повинні бути повернуті власникам протягом 30 днів після оголошення демобілізації на підставі актів приймання-передавання.

Нагадаємо, в сервісних центрах МВС спостерігається збільшення кількості реєстраційних дій із транспортними засобами. Ця послуга має найбільший попит серед автовласників. Найбільше спостерігається попит на перереєстрацію по договору купівлі-продажу та дарування. Імовірно, таке зростання реєстраційних дій з автомобілями пов’язане з мобілізаційним законом.

Також, як інформує “PMG”, українцям розповіли, де можна отримати документ про відстрочку від мобілізації.

Юрист БФ “Support Kherson” Євгеній Пирожок на сайті благодійного фонду розповів, що офіційного документа, який на певний термін звільняє особу від виконання військового обов’язку, немає.

Він повідомляє, що документом про відстрочку зазвичай виступає довідка у формі звичайного листа із підписом начальника ТЦК та СП. У ній ідеться про те, що призовник не підлягає призову за мобілізацією згідно з конкретним абзацом ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

У довідці зазначається і причина, через яку призовник не може воювати:

за станом здоров’я;

за сімейними обставинами;

у зв’язку з професійною діяльністю;

у зв’язку з навчанням та/або набуттям наукового ступеня;

через бронь на певних роботах.

Якщо вам потрібно офіційно підтвердити свою відстрочку, ви можете написати письмовий запит до військкомату. У ньому попросіть надати письмову відповідь про наявність у вас відстрочки від призову. Рекомендується відправити запит поштою з описом вкладення, повідомленням про вручення та кур’єрською доставкою.

Військкомат не має права відмовляти у відстрочці або схвалювати її — це гарантується законом. Тому, якщо у вас вже є відстрочка від призову та мобілізації, але ви не отримали відповідного документа, варто звернутися до військкомату.

Нагадаємо, новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня: що варто знати кожному українцю.

Сообщение “Мобілізація вразила водіїв радикальними заходами, у цих чоловіків заберуть автомобілі”: ТЦК, повістки, втрата відстрочки появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: