facebook

Мобілізація вірян: де служитимуть ті, кому релігія забороняє брати зброю

Стало відомо, де будуть служити ті, кому релігія забороняє брати зброю

Пише - джерело.

Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій запропонувала, як мають служити віряни, яким релігія забороняє брати до рук зброю, пише Інтерфакс-Україна.

У Раді церков радять, що замість кримінального переслідування вірян доцільно їх залучати до роботи щодо посилення обороноздатності держави за межами військових формувань.

За підсумками зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, у повідомленні Ради церков заявили, що обговорювалися актуальні в умовах війни питання.

Зокрема, йшлося про надання церквами допомоги українцям, які постраждали від російської агресії. Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанню роботи священнослужителів під час війни. Зокрема, йшлося про роботу капеланів у закладах охорони здоров’я та військових капеланів.

Читайте також:  Повітряні сили уточнили, за який час фахівці ЗСУ можуть опанувати ЗРК Patriot

Ще одне питання стосувалося проблематики практичного механізму реалізації конституційної гарантії на альтернативну, тобто не військову службу для вірян, релігійні переконання яких не дозволяють брати в руки зброю.

Замість кримінального переслідування таких громадян доцільно залучати їх до роботи з посилення обороноздатності за межами військових формувань.

Адвокат юридичної фірми “Міллер” Андрій Новак в інтерв’ю “Українській правді” розповів, що релігійні переконання не звільняють людину від обов’язку захищати країну. Конституція закріплює рівність всіх громадян і не допускає дискримінації за релігійною ознакою.

Крім того, у Законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію немає жодних винятків стосовно вірян. Тобто захищати країну мають як віряни, так і ні, що прописано у статті 35 Конституції України. Але, зазначається, такі громадяни мають право пройти альтернативну службу.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: