facebook

Мобілізація транспорту: у кого заберуть авто на потреби ЗСУ та як відбувається процедура

Як це все відбувається

Пише - джерело.

Що відомо про мобілізацію авто та у кого його заберуть
В Україні 18 травня 2024 року набрав чинності закон про новий порядок мобілізації та проходження військової служби. Згідно з документом, в Україні діятиме військово-транспортний обов’язок, тобто залучення транспортних засобів (МС) на потреби армії. Про це розповідають Факти.

Військово-транспортний обов’язок є невід’ємною частиною мобілізаційного процесу та включає військовий облік, підготовку, перевірку готовності до передачі та безпосередню передачу транспортних засобів (ТЗ) військовим формуванням в особливий період.

Мобілізація транспортного засобу в Україні можлива як у фізичних осіб, так і підприємств.

Мобілізація транспортних засобів поширюється на:

громадян, власників транспортних засобів;
органи місцевого самоврядування;
центральні та місцеві органи виконавчої влади та інші державні органи;
організації, підприємства, установи (у тому числі: нафтобази, залізниці, порти, пристані, аеропорти, автозаправні станції дорожнього господарства тощо), що забезпечують експлуатацію транспортних засобів.
Виконання військово-транспортного обов’язку здійснюється згідно з мобілізаційним планом України шляхом безкоштовного залучення транспортних засобів. Повернення автомобіля власникам можливе протягом 30 днів після оголошення демобілізації.

У новому законі про мобілізацію є пункт про вилучення автомобілів на користь ЗСУ у громадян, які мають більше одного авто. Тому в Раді запевняють, що громадянам, які мають не більше одного авто, не варто перейматися цими нормами.

Також, окрім автомобілів, мобілізувати можуть трактори та іншу сільгосптехніку.

Вилучатимуть автомобілі та інші транспортні засоби, які можуть бути призначені для доукомплектування ЗСУ та інших військових формувань.

Читайте також:  На Прикарпатті рятувальники шукали туриста, який заблукав у горах

Норми безкоштовного залучення, вилучення, примусового відчуження транспортних засобів та техніки на період мобілізації та у воєнний час визначаються Кабміном.

Мобілізувати автомобіль можуть представники ТЦК та СП на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями. Для виконання військово-транспортного обов’язку вони отримають дані від МВС щодо транспорту у власності підприємців та громадян.

Залучення транспортних засобів на потреби армії під час мобілізації та їх повернення здійснюються на підставі актів приймання-передачі.

В актах приймання-передачі зазначаються:

відомості про власників;
технічний стан МС;
залишкову (балансову) вартість;
інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортний засіб.
Перед вилученням має бути проведено експертну оцінку автомобіля. У разі потреби підприємство чи організація повинні самостійно доставити транспорт до військової частини.

Якщо автомобілю було завдано шкоди, то порядок його компенсації визначатиме Кабмін.

Транспортні засоби, вилучені на потреби армії, заборонено:

відправляти за межі території України та в інші області (надсилання в інші області можливе лише після повідомлення ТЦК про місце перебування ТЗ на строк не більше одного місяця);
передавати права власності на них іншим юридичним особам чи іншим громадянам;
надавати в оренду (лізинг) або як предмет застави для виконання зобов’язань за договорами кредиту.

Сообщение Мобілізація транспорту: у кого заберуть авто на потреби ЗСУ та як відбувається процедура появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: