facebook

Між Ужгородом і Франківськом хочуть пустити потяги. Їздити потрібно через Румунію

Львівська залізниця розглядає можливість запуску залізничного сполучення між Ужгородом та Івано-Франківськом, повідомила Закарпатська ОДА.

Пише - джерело.


Особливість маршруту полягає в тому, що близько 30 км колії розміщено на території Румунії.

Колію в Карпатах будували за часів Австро-Угорщини, але Перша і Друга світові війни встановили кордон між Україною та Румунією по Тисі, довкола якої в’ється залізниця. З Івано-Франківська вона веде до Рахова і у районі села Ділове заходить на румунську територію. В Україну колія повертається біля селища Тересва Тячівського району.

Ще на початку 2000-х років до румунського міста Сигіт ходили дизель-потяги з України, але потім їх скасували через контрабанду.

Можливість відновлення руху на цій ділянці обговорювалась 3 серпня на нараді у Рахові.

Читайте також:  В. о. міністра ВМС США звільнився через неадекватну реакцію на прохання про допомогу

“Важливо було обговорити технічні та логістичні можливості, пропускну здатність зазначеної ділянки, аби маршрут міг запрацювати якомога швидше. Це дозволить полегшити сполучення між регіонами, сприятиме комфорту громадян у питаннях планування поїздок до сусідніх областей”, – заявив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Відповідно до пропозицій Укрзалізниці, з Ужгорода потяг курсуватиме через Тересву та міжнародний залізничний пункт пропуску “Тересва – Кимпулунг-ла-Тиса” до міста Сігет Мармацій. З Івано-Франківська маршрут пролягатиме через Рахів, Барлібаш, міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення “Ділове – Валя Вишеулуй” до Сігету.

2021 року Укрзалізниця встановила пересадочне сполучення за маршрутом Івано-Франківськ – Стрий – Ужгород.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: