facebook

Місія “Face the Future”: хірурги з Канади й США прооперували 32 військових з важкими пораненнями

Команда медиків з Канади, США та України провела реконструктивні операції на обличчі та шиї 32 поранених українців. Більшість пацієнтів мали комбіновані поранення, загалом спеціалісти провели 88 хірургічних втручань.

Пише - джерело.

Міжнародна місія «Face the Future Ukraine» відбулася в Івано-Франківську втретє.

«Щороку ми проводимо місії у різних точках світу, але саме в Україні зустрічаємося з найтяжчими випадками. Жоден хірург не стикався з подібними пораненнями, якщо він не був у зоні воєнних дій. Ми збираємося повертатися в Україну знову, щоб допомогти відновити обличчя якомога більшій кількості військових. Всі вони безумовно герої, які стоять за свободу свого народу»,— розповідає засновник Face the Future Foundation Пітер Адамсон.

Виконати складні реконструктивні операції в Україну приїхали 15 спеціалістів з Канади та США. Це реконструктивні та пластичні хірурги, окулопласт, анестезіолог та медичні сестри. Під час місії вони поділилися своїми знаннями у рамках міжнародного симпозіуму для хірургів «Реконструктивна хірургія військових травм голови та шиї» та симпозіуму для медичних сестер «Особливості ведення пацієнтів з військовими травмами та посттравматичними розладами».

«Підготовка до цієї місії починається задовго до приїзду наших закордонних колег в Україну. Впродовж останніх 5 місяців ми оглянули понад сотню пацієнтів, щоб спланувати операції, підібрати спеціалістів, розробити частині пацієнтів індивідуальні імпланти. Це велика командна робота. Дуже цінним є те, що багато з операцій вперше виконуються в обласній лікарні Івано-Франківська. Під час цих місій ми не тільки повертаємо здоровʼя нашим військовим, а ще й переймаємо досвід в іноземних колег та починаємо самостійно робити нові хірургічні втручання»,— розповідає керівниця місії з українського боку Наталія Комашко.

Одним з 32 пацієнтів міжнародної місії став 29-річний Олексій.

«Донька не впізнала мене після поранення. Я мрію, щоб лікарі повернули мені моє обличчя»,— ділиться військовий перед операцією.

Чоловік отримав тяжке поранення на Донецькому напрямку. Під час штурму ворожих позицій, потрапив під мінометний обстріл — у декількох метрах розірвалась міна. Побратим хлопця загинув, а Олексію сильно уразило обличчя та руку. Перші 5 днів він пробув у комі, далі — декілька місяців не міг говорити та їсти. Ніс, підборіддя та губа були повністю розірвані, уламки знищили частину кісток, але лікарі змогли «зібрати» обличчя військового. За операцію з відновлення втраченої частини носа взялася команда «Face the Future Ukraine».

«Ми провели Олексію чотирьох годинну операцію, під час якої взяли хрящ з ребра та використали його для реконструкції спинки носа. Також ми провели пересадку шкіри з лоба на ніс та прибрали шрам, який перетинав обличчя чоловіка. Остаточний результат буде через пів року»,— розповідає Ентоні Брісет, директор місії Face the Future Ukraine.
The post Місія “Face the Future”: хірурги з Канади й США прооперували 32 військових з важкими пораненнями appeared first on Місто.

Читайте також:  Хотів стати боксером, щоб захищати слабких: що відомо про 8-річного хлопчика, якого вбив залицяльник матері в Покрові

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: