facebook

Мінімальна пенсія не нижча за 8187 грн: українцям показали особливі цифри

Українцям показали цифри пенсійних виплат

Пише - джерело.

Українцям, які постраждали від аварій на ЧАЕС, встановлено різні види пенсійних виплат та додаткові пільги. Які суми отримують чорнобильці, повідомляє інформаційний портал Факти.
У ПФУ зазначають, що чорнобильці мають право вийти на заслужений відпочинок раніше. Для них пенсійний вік може бути скорочений від одного до тринадцяти років. Для цього необхідно, щоб страховий стаж становив щонайменше 15 років.
Мінімальний розмір пенсійних виплат чорнобильців визначається залежно від групи інвалідності. З першого березня поточного року пенсія може бути нижчою:
– 8 187.48 гривень – для першої групи;
– 6 549.98 гривень – для другої категорії;
– 5 048.95 гривень для третьої групи.
Мінімальна пенсія з інвалідності вираховується за відповідною формулою.
Крім того, чорнобильцям належать додаткові виплати у пенсії, залежно від категорії, до якої він належить. Таких категорій налічується чотири.
Перша категорія – ліквідатори аварії на ЧАЕС з інвалідністю. Першої групи доплачують 474.5 гривень, другої – 379.6 гривень та третьої – 284.7 гривень.
Люди, які проживали чи працювали в зоні відчуження, з інвалідністю – першої групи – 341.64 грн, другої – 227.76 гривень та третьої – 170.82 гривень.
Інші категорії, особи, які належать до другої, третьої та четвертої категорій отримуватимуть такі доплати: друга категорія – 170.82 гривень, третя категорія – 113.88 гівен та четверта – 56.94 гривень.
Діти, які отримали інвалідність або ті, хто був заражений променевою хворобою, мають право на доплати у розмірі 170.82 гривень.

Читайте також:  “Катастрофа для заощаджень чи надія?”: долар почав свій рух до червоної межі, експерти оприлюднили прогнози

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: