Луценка назвали винним у президентській кризі в США

До президентської кризи в США призвели спроби американського адвоката Руді Джуліані і українського прокурора Юрія Луценка скомпрометувати на майбутніх виборах Джо Байдена – кандидата від Демократичної партії.

Про це заявили у матеріалі з назвою “За імпічментом Трампа стоїть український прокурор” авторства Адама Ентуса в американському тижневику The New Yorker.

За його словами, прізвище Луценка найчастіше фігурує у справі, а його самого називають просто “корумпованим генеральним прокурором” України. За даними видання, Луценко передав Джуліані інформацію для дискредитації членів сім’ї Байдена, а також Йованович. Автор матеріалу наводить цитату одного з головних свідків справи про імпічмент, промовлену особисто Ентусу щодо Луценка: “Я не думаю, що ми були б тут, якби не він”.

Також у матеріалі пояснюється, що Україна заробила репутацію “однієї з найбільш корумпованих країн Європи”, і ця “корупція сприяла зубожінню країни і зробила її населення вразливим перед зовнішнім впливом”. Автор вважає, що в 2014 році адміністрація Барака Обами, в якій працював віце-президент Байден, а також Йованович, почали реалізацію програми допомоги Україні, умовою якої стали реформи для викорінення корупції.

“Певний час здавалося, що Луценко перебуває на правильному боці. До того, як стати генеральним прокурором, він вважався одним з найперспективніших прозахідних політиків України”, – пише автор.

Та незабаром генпрокурор проявив себе як частину корумпованої системи. Ентус наводить слова заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента на закритому засіданні 15 жовтня – той заявив, що Луценко “був злий” на Вашингтон через боротьбу з корупцією та “хотів помститися”.

Автор посилається на своє спілкування з українським політиком і пояснює, що тому не подобалася підтримка, що надавалася послом США Йованович керівнику НАБУ – нібито Луценко побоювався опинитися у в’язниці через розслідування антикорупційного бюро. Ексгенпрокурор посилався на те, що є героєм двох українських революцій, а також постраждав від режиму Януковича, тому робити його “поганим хлопцем” і саджати у в’язницю було б несправедливо.

Читайте також:  У США під час протестів постраждали десятки журналістів

“В останні два роки Луценко, прагнучи зміцнити свою репутацію і підозрюючи, що Йованович намагається її підірвати, прагнув організувати для себе у Вашингтоні зустрічі на високому рівні, починаючи з генерального прокурора Джеффа Сешнса”, – наголошується в статті.

Потім він нібито дізнався, що ці ініціативи блокує Йованович, після чого один з підлеглих підказав керівнику ГПУ вийти на контакт з Джуліані, який саме шукав інформацію для захисту свого клієнта, Дональда Трампа, від звинувачень розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. За даними видання, Луценко в січні 2019 року гостював у Нью-Йорку і протягом декількох днів спілкувався з адвокатом президента США, якому передавав фінансову інформацію щодо сина впливового демократа Хантера Байдена і компанії “Бурісма”. Автор посилається на слова одного зі свідків розмов, який нібито сказав: “Луценко прийшов з гарячою зброєю”.

Ентус стверджує, що Джуліані “просував” Луценка в американських ЗМІ і особисто просив його допомогти у висвітленні інформації на телебаченні і в колонках авторитетних газет. Та співпраця застопорилася через зміну керівника американської прокуратури. Луценко не оголосив публічно про розслідування відносно сина Байдена, а Трамп, який вже знав про можливе існування компромату на конкурента на виборах в майбутньому році, пішов на розмову з новим президентом України Володимиром Зеленським, розголос якої і призвів до скандалу.

Видання наводить свідчення колишнього спецпредставника США Курта Волкера про те, що Луценко міг діяти “корисливо”, а також Йованович, яка назвала українського політика “опортуністом”, готовим до співпраці з будь-якими політичними силами заради власної вигоди.

Ентус, посилаючись на особисте спілкування з Луценком каже, що той відкинув усі звинувачення. Також автор публікації неодноразово згадує про алкоголь, як супутник розмов з колишнім главою ГПУ.

“У мене була хороша історія і хороші результати, але я став поганою людиною. Я не можу цього зрозуміти”, – цитує Луценка Ентус.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: