Свій винахід хлопець планує удосконалювати на канікулах влітку.
До 4-х років не розмовляв, а в 13 сам сконструював робота та переміг у світовій олімпіаді дітей-винахідників. Пристрій, створений маленьким вундеркіндом, допомагає боротись з коронавірусом, але хлопчик уже планує його вдосконалити.
Про те, як київський восьмикласник Платон, попри невтішні прогнози лікарів у дитинстві, став переможцем та чи є секрети виховання маленьких геніїв – 23 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Сотні кілограмів конструктора з дитинства і ось його винахід – робот – переможець міжнародної дитячої Олімпіади винахідників.
Це нині Платон сам описує і сам коментує свої досягнення. Проте до свого успіху і золотої медалі у Малайзії хлопець йшов через відставання в розвитку і мовленнєві проблеми. Платон не говорив до 4 років. За порадою фахівців, щоб дитина заговорила, мама взялася розвивати дрібну моторику його рук. Допомогли дитячі конструктори.
“Ми просто їздили на море, висипали Lego на килимок і сиділи годинами гралися, гралися, конструювали , є мами які вишивають там, а у мене захоплення як у сина”, – розповідає вона.
Мама юного винахідника порахувала – за вкладені у дитячий конструктор гроші можна біло б купити для родини машину. Проте, такі інвестиції у дитячий розвиток окупилися: і сьогодні син – золотий призер міжнародної Олімпіади винахідників
Нині Платону 13-ть , він гарно говорить, грає на піаніно, малює картини, займається програмуванням та робототехнікою. День розписаний погодинно. Мама допомогла все організувати.
Хлопець двічі подавав свій винахід на Олімпіаду і двічі здобував медалі.
Захопити дитину наукою нині важко, кажуть у Малій академії наук, де хлопець власне і розробляє свої винаходи.
“Ми конкуруємо за увагу дітей з індустрією розваг, будемо реалістами, дітям більш цікаво те, що не вимагає від них будь-яких великих зусиль інтелектуальних”, – говорять там.
Головний виклик для юних талантів – це довести свою роботу до кінця, каже науковець. Так, навчання в Малій академії наук Києва відвідують 9 тисяч тисяч дітей, проте лише 10 відсотків з них його завершують.
Сам Платон усе ще чекає свою золоту медаль, що іде з Малайзії до Києва поштою. Свій винахід, який дезінфікує поверхні і допомагає боротись із COVID-19, хлопець планує удосконалювати на канікулах влітку.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓