Куди пропали колорадські жуки — чому ще рано радіти

Куди зник колорадський жук? Розбираємося в питанні і знаходимо відповіді.

Немов Калин-цар бусурманський унадився на землю богатирську колорадський жук такий. Панцир у нього смугастий як прапор тамтешній. Ігрища влаштовувати так картоплю змітати начисто. Не народитися надалі на землі-матінці щедрого врожаю та рясного.

Так могла б починатися байка про славні подвиги наших дачників. Але от диво — не бачимо майже жука заморського на сходах вже роки так три-чотири. Був шкідник, та вийшов увесь, немов у повік і не було.

А правда, куди подівся колорадський жук? У дитинстві його було повним-повнісінько. Пам’ятаю біля річки, де купалися на літніх канікулах, ділянки були, паркан — одна назва. Так там вся картопля була усипана — і личинками і дорослими особинами. Навіть начебто для риболовлі на прикорм збирати намагалися їх аби скоротати час, але не прижилося яось.

Перше пояснення, яке приходить на розум: це результат широкого застосування хімії, причому від різних шкідників. Якщо Ви помітили, бджіл теж стало менше. Але чому саме зараз? Адже хімічити повсюдно почали давно, препаратів вже років 20 точно чимало пропонується у красивих яскравих упаковках, причому діюча речовина у багатьох одна і та ж.

Читайте також:  Вознесіння Господнє: як святкувати і чому головний колір цього дня білий

Зникнення (істотне зменшення популяції) колорадського жука у 2018 році деякі вчені пояснюють дощовим літом 2016 року і феноменально холодною весною (і початком літа) 2017 року. Багато зимуючих в той рік особини просто загинули, а ті, що вижили, відчайдушно і до останнього подиху чекали запізнілої на кілька тижнів картоплі.

Відповідно, відбулася депопуляція. Але, при сприятливій погоді, чисельність шкідника поступово відновиться, і вже в цьому році ми знову можемо побачити на своїх ділянках цих непрошених гостей.

До речі, щось подібне вже відбувалося у 2008 році і, за спогадами досвідчених дачників, ще раніше. Тобто має місце певна циклічність.

На жаль, як прийнято говорити — «Святе місце порожнім не буває». Здавалося б, тільки трохи вщух колорадський жук, як одразу з потрійною силою почала лютувати дротянка. Природний баланс — це тонко налаштована невидима нитка, яку легко порушити, але відплата буде обов’язково.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: