facebook

Кривава Аврора: де на заході України спостерігали північне сяйво (фото)

У ніч з 5 на 6 листопада в Україні, як і багатьох країнах північної півкулі Землі, спостерігається яскраве полярне сяйво, пишуть Версії.

Пише - джерело.

Феномен, названий на честь богині ранкової зорі Аврори, осяяв яскраво-рожевими барвами небо над багатьма регіонами України – Херсонщиною, Дніпропетровщиною, Одещиною, Київщиною, Харківщиною, Полтавщиною, Чернігівщиною, Кіровоградщиною. На заході багряне небо спостерігали на Тернопільщині, Львівщині та Івано-Франківщині.

Зокрема користувачі діляться світлинами полярного сяйва над селом Стара Сіль Самбірського району та на Підгайцями на Тернопільщині.

В соцмережах пишуть, що недовго бачили північне сяйво у на Калушем.

«В небі над Україною знову спостерігають полярне сяйво! Для нашої країни це взагалі рідкісне явище! Дивитись треба в північну сторону неба», – радить відомий український астроном Володимир Кажанов.

Читайте також:  У Харкові померло немовля: підозрюють отруєння дитячою сумішшю

Полярне сяйво – атмосферне оптичне явище, свічення (люмінесценція) верхніх шарів атмосфер планет, що виникає внаслідок взаємодії магнітосфери планети із зарядженими частинками сонячного вітру.

Зазвичай причиною цього явища є буря, що виникла на Сонці. За певних умов і великої потужності викиду це сяйво може досягнути й Україну – це і сталося сьогоднішнього вечора.

«Сталася потужна геомагнітна буря, пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому», – додає Володимир Кажанов.

Астроном передбачає, що це явище природи буде повторюватись у майбутньому і навіть в найближчих кілька годин. Але, на жаль, спрогнозувати точний час і дату цього складно.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: