Кориця: вплив спеції на організм людини

Корицю додають у безліч страв, і не дарма, адже вона має безліч корисних властивостей.

Спеція з пряним ароматом як кориця є майже в кожній українській родині. Але не всі здогадуються, наскільки вона корисна.

Про лікувальні властивості кориці відомо протягом багатьох років, адже навіть кілька століть тому її цілителі використовували для лікування різних хвороб. Серед корисних властивостей кориці — наявність таких мінералів як калій, кальцій, залізо, магній, фосфор і цинк, а також вітамінів групи в, вітаміну С, А і PP.

Отже, чим корисна ця спеція

Зміцнює серце

У людей, які додають у свій раціон харчування корицю, знижується рівень холестерину і тиск, а також ризики серцево-судинних захворювань.

Знижує рівень запалення і болю

Дослідження виявили в кориці високий вміст флавоноїдів — речовин, що володіють властивістю боротися з процесами запалення в організмі. Крім того, вживання кориці допомагає зменшувати набряки та біль у м’язах при сильних фізичних навантаженнях.

Зменшує рівень цукру в крові

Властивість кориці знижувати рівень глюкози в крові неодноразово досліджувалася вченими. Ліками цю пряність, звичайно, не назвеш, але все ж її вживання дійсно позитивно позначається на діабетиках.

Запобігає появі запаху з рота

Читайте також:  Коли потрібно збирати і як підготувати врожай цибулі до зберігання на зиму

Порошок кориці, розведений у воді, є відмінним натуральним ополіскувачем для ротової порожнини. Справа в тому, що кориця, володіючи антибактеріальним ефектом, покращує гігієну і може захищати від бактерій, що викликають неприємний запах.

Є профілактикою від застуди

Вживати корицю особливо корисно в сезон розгулу осінніх застуд, оскільки вона володіє потужним противірусним ефектом. Біологи з Університету Туро, досліджували властивості кориці, стверджують: по своїй ефективності в боротьбі з патогенними вірусами вона перевершує такі натуральні антимікробні засоби, як цибуля, часник, лимон, перець.

Кориця сприяє схудненню

Ця спеція прискорює обмін речовин, знижує рівень цукру в крові і зменшує відчуття голоду. Однак вживати її без фанатизму. А ще вона покращує настрій, пам’ять і покращує роботу нервової системи.

Кориця полегшує передменструальний синдром

Допомагає нормалізувати жіночий цикл, зокрема, зменшує біль під час місячних, підвищує загальний тонус організму і працездатність.

Зменшує напади головного болю

Кориця володіє спазмолітичними властивостями, позитивно впливає на кровообіг, а це сприяє насиченню клітин киснем та іншими поживними елементами.

Протипоказання

корицю краще не вживати, якщо у вас такі захворювання як гіпертонія, виразкова хвороба шлунка, захворювання серця, печінки або нирок.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: