Кір: Лікар-інфекціоніст ЦМКЛ розповів про симптоми, шляхи зараження, діагностику та профілактику

Кір – це високозаразне вірусне захворювання з повітряним механізмом передачі. Проявляється плямисто-папульозною висипкою, кашлем, ринітом, конʼюнктивітом та енантемою на слизовій оболонці щік (плями Копліка).

Лікар-інфекціоніст Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Юрій Ясінський каже:

«Зазвичай на початку захворювання спостерігаємо лихоманку 38-39°С, озноб, ломоту в тілі, гіперемію слизової оболонки порожнини рота. Також у пацієнта спостерігаються набряклі мигдалики, кашель, риніт, конʼюнктивіт, сльозотеча, світлобоязнь, набряк повік. Специфічні плями Копліка з’являються за 1-2 дні до висипки на шкірі та зникають при її появі. Висипка має низхідний характер, тобто з’являється за вухами, на обличчі. Протягом доби поширюється на шию, верхню частину грудей, на 2-й день – на тулуб, на 3-ій – на кінцівках»

Шлях зараження: Джерелом інфекції є хвора людина в останні 48 годин інкубаційного періоду та 4-5 днів від моменту висипу. Поширення на значні відстані здійснюється повітряно-крапельним шляхом та при контакті. Сприйнятливість є дуже висока 98-100 %.

«Основним специфічним методом обстеження для кору є IgM від 3 до 14 днів після появи висипу а також виявлення РНК вірусу кору методом ПЛР (мазки із горла, носа або носоглотки, сеча)», – говорить лікар-інфекціоніст.

Також при діагностиці у пацієнта будуть порушення показників в загальному аналізі крові, сечі. На рентгенограмі органів грудної клітки можуть бути наявні ознаки пневмонії при приєднанні вторинної флори. Лікування виключно симптоматичне.

«Дієта: рясне тепле пиття; молочно-рослинна дієта; виключити жирні страви, гострі спеції. Догляд: за ротовою порожниною, кон’юнктивами. А також використання нестероїдних протизапальних засобів при підвищенні температури тіла (ібупрофен, парацетамол)», – каже Юрій Ясінський.

Лікар-інфекціоніст називає заходи профілактики кору: «В першу чергу ізоляція хворих протягом 5-х днів від появи висипань. Невакциновані, які були в контакті з хворим – ізоляція протягом усього інкубаційного періоду. При розвитку ускладнень кору хворий не інфікує контактуючих з ним осіб та не вимагає ізоляції». Важливою є також вакцинація від кору, згідно календаря щеплень в 12 місяців та 6 років.

Читайте також:  У Франківську відкрили вуличний майданчик для тренування та відновлення ветеранів і містян

Для запису на консультацію/обстеження до лікар-інфекціоніста Юрія Ясінського телефонуйте у контакт-центр:

+380951031030

+380670999111

The post Кір: Лікар-інфекціоніст ЦМКЛ розповів про симптоми, шляхи зараження, діагностику та профілактику appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: