Калуський трубний завод може стати найбільшим і найсучаснішим підприємством Східної Європи

2019 рік для ТОВ «Калуський трубний завод» був найуспішнішим за всі роки існування підприємства. Більшість ідей, які роками напрацьовувались, були втілені в життя.

Про це повідомив Андрій Найда, директор ТзОВ «Калуський трубний завод», інформують “Вікна”.

Почався рік з переходу на кардинально іншу технологію формування розтрубної частини труб із ПВХ, яка дозволила відійти від морально і фізично застарілої технології. Було закуплено відповідне обладнання в компанії Desheng з інноваційним інфрачервоним методом формування розтрубу,  що дозволило не тільки вдвічі зменшити використання електричної енергії, але й удвічі наростити продуктивність роботи і формувати якісні розтруби труб в діапазоні діаметрів 90-200 мм.

Другим нововведенням було освоєння технології виробництва попередньо ізольованих полімерних труб на основі поліолу і ізоціанату в діапазоні діаметрів 75-180 мм. Для цього була закуплена італійська лінія на основі гофратора Olmas.  У результаті, ми змогли випускати попередньо ізольовані труби для мереж теплопостачання в діапазоні 75-200 мм.

Також цього року підприємство успішно освоїло нову технологію виробництва безнапірних полімерних гофрованих труб для мереж дренажної каналізації, безнапірної каналізації, мереж прокладання електричних кабелів в діапазоні 63-160 мм. Для цього була куплена нова лінія виробництва компанії ITIB (Італія).

Четвертим досягненням було освоєння технології виробництва поліетиленових труб з використанням захисного шару на основі поліпропілену в діапазоні діаметрів 225-400 мм, так звана труба «Протект» для мереж газопостачання і водопостачання.

І останньою великою гордістю трубного заводу були успішні випробовування і освоєння  виробництва «броньованих» труб для мереж теплопостачання. В Україні і Європі є декілька виробників полімерних попередньо ізольованих теплових труб, однак тих, хто освоїв виробництво посилених армованих теплових труб, — одиниці. Зокрема, Калуський трубний завод став першим і єдиним заводом в Україні, хто освоїв цю технологію. Нова труба марки Європіт-А вже  використовується в Україні для систем гарячого водопостачання, теплопостачання при робочій температурі води до 80 градусів С на робочий тиск до 1,0 МПа, з максимальною температурою експлуатації 95 градусів С.

Читайте також:  На хімзаводі в Калуші спалахнули пари дихлоретану (відео)

Цьогорічні досягнення заводу дозволили нам залишатись найбільшим і найсучаснішим підприємством в Україні з виробництва полімерних труб.

Однак, ми плануємо і подальший розвиток, щоб стати таким підприємством не тільки в Україні, але й у східній Європі. Уже зараз трубний завод випускає понад 280 номенклатур трубної продукції. А наступного року ми плануємо освоїти виробництво тришарових труб із поліетилену, де внутрішній і зовнішній шари будуть сформовані з тріщиностійкого RC поліетилену для мереж газо- і водопостачання, що дозволить значно поліпшити технічні характеристики полімерних труб порівняно з традиційними в діапазоні 315-630 мм. Зараз триває стадія підписання контракту на купівлю даної технології.

Також трубний завод розширюватиме діапазон випуску труб із захисним шаром «Протект». Уже працюємо над закупівлею обладнання для виробництва труб «Протект» в діапазоні 75-200 мм.

Багато інших нововведень, зокрема, лазерне нанесення маркування на основі ультрафіолетових променів, збільшення діапазону теплових труб планується до впровадження в наступному році.

Щодо використання ПВХ виробництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», то калуське підприємство продовжує підбирати технології для виробництва ПВХ орієнтованих труб. Це є моя захищена кандидатська дисертація. Зараз ми можемо випускати труби лише з аморфного полівінілхлориду. Тобто, сировини, де молекули полімеру розташовані хаотично. На ринку вже є спеціальне обладнання, яке дозволяє модифікувати сировину, упорядковувати розташування молекул полімеру. Використання такої технології дозволить досягнути потрібних параметрів міцності і надійності при значно меншій товщині стінки труби, і за рахунок економії сировини — зменшити собівартість продукції орієнтовно на 40%. І якщо трубному заводу вдасться реалізувати цей задум, то ми зробимо величезний прорив у виробництві ПВХ-труб, які будуть унікальними для всієї Східної Європи. Сподіваюсь, у 2020-2021 роках ми досягнемо цієї мети і вже тоді точно станемо одним із найбільших і найсучасніших виробництв полімерних труб не тільки в Україні, а й у Східній Європі.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: