Калуш отримає майже 300 тисяч євро грантової допомоги

Цього тижня делегація міста Калуш відвідала румунське місто-побратим Сеїні. За результатами поїздки 3 вересня в міській раді провели брифінг для ЗМІ.

Члени калуської делегації — міський голова Ігор Матвійчук, начальник управління культури Любов Джуган, головний спеціаліст загального відділу Мар’яна Думенко та директор Центру реабілітації «Добродія Калуська» Ігор Дидич розповіли про результати поїздки.

Як повідомив Ігор Матвійчук, 1 жовтня було підписано договір із владою міста Сеїні, яке є головним бенефіціаром грантового проєкту. Це є відправним моментом до початку його реалізації. Сума гранту для Калуша становить понад 326 тис. євро. Основні витрати — на реконструкцію концертного залу, закупівлю меблів, обладнання тощо. Термін реалізації проєкту — два роки. Перший транш грантових коштів Калуш отримає вже у листопаді — 10%. Насамперед, як зазначила Мар’яна Думенко, будуть підписуватися контракти на інформаційний супровід реалізації гранту, угода зі страховою компанією. Також оголосять тендер на розробку окремого сайту, який матиме версії на трьох мовах: українській, румунській і англійській.

Загалом процедура реалізації гранту є деталізована і чітко виписана за завданнями і етапами.

Через сім місяців після підписання угоди, тобто орієнтовно в травні 2020 року, Калуш має отримати другий транш гранту — 40%. Тоді і повинні розпочатися будівельні роботи. Третій транш — теж 40% — буде спрямований здебільшого на закупівлю, обладнання, меблів тощо. Четвертий транш складатиме 10%.

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року Європейська Комісія затвердила Спільну операційну програму «Угорщина — Словаччина — Румунія — Україна 2014-2020». Було затверджено загальний обсяг фінансування програми – майже 74 млн євро, та умови участі в програмі, а саме: співфінансування у розмірі не менше 10%, від суми коштів, які надасть Європейський Союз.

У Калуші робота з підготовки до участі у конкурсі на отримання гранту розпочалася в 2017 році. Тоді ж і відбулося обговорення можливих проєктів транскордонного співробітництва для подачі заявок на участь у програмі ЄС з представниками міста-партнера румунського Сеїні. Обрали спільний проєкт з реставрації і перетворення на мультикультурні центри концертного залу в Калуші, який не використовується і вимагає інвестицій, а у Сеїні — місцевого Будинку культури.

Читайте також:  З СУТИЧКАМИ І СЛЬОЗОГІННИМ ГАЗОМ: У ФРАНКІВСЬКУ ДО ПЦУ ПЕРЕЙШОВ ОСТАННІЙ В ОБЛАСТІ ХРАМ УПЦ МП (ФОТО, ВІДЕО)

21 грудня минулого року Калуш отримав офіційне підтвердження про перемогу у конкурсі грантових проєктів. Головним бенефіціаром нашого проєкту є місто Сеїні, в Калуші бенефіціар – управління культури.

Загалом за проєктом реконструкцію концертного залу в Калуші та перетворення його на мультикультурний центр профінансують майже на 326,3 тис. євро. 10% від цієї суми має забезпечити міський бюджет. Видатки за проєктом розподілені таким чином: майже 188 тис. євро — реконструкція концертного залу; майже 76,5 тис. євро — обладнання і матеріали (меблі, комп’ютери і офісна техніка, музична апаратура, мінівен, повне облаштування усіх приміщень); 24,8 тис. євро — заробітна плата трьох менеджерів проєкту, які будуть супроводжувати його реалізацію; 24,6 тис. євро — на оплату послуг (конференції, семінари, фестивалі, розробка спільного сайту); 9,8 тис. євро — подорожі (проживання харчування, транспорт для дітей, викладачів, перекладачів для участі у спільних програмах, концертах, фестивалях); 2,7 тис. євро – адміністративні витрати.

Такого великого гранту Калуш досі ще не мав. Грант на реконструкцію концертного залу пов’язаний з обміном творчими дитячими колективами та реалізацією спільних культурних заходів. Причому такий обмін треба буде підтримувати впродовж як мінімум п’яти років.

За словами Любові Джуган, уже в травні до Калуша приїде делегація з Румунії, яка візьме участь у низці культурних заходів. А Ігор Дидич наголосив: Калуш отримає сучасний культурний центр на довготривалу перспективу, орієнований, насамперед, на дітей. Передбачено також доступність для калушан із особливими потребами. Зокрема, до грантового проєкту входить закупівля мінівену для людей із обмеженими можливостями.

Пряма мова учасників калуської делегації — у відео “Вікон”.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: