Кабмін скасував використання трудових книжок: всі подробиці законопроєкту

Міністр повідомив, як відбуватиметься прийом на роботу в країні, коли цей документ скасують.

Законопроєкт щодо скасування трудових книжок набуває чинності 9 жовтня — уряд вже почав роботу щодо скасовування документа. Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет розкрив деталі проєкту і розповів, як тепер українцям влаштовуватися на роботу без них.

«Громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати. В електронних реєстрах держави є дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року. Для розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані», — сказав чиновник.

Крім того, Дубілет зазначив, що тепер громадяни України зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ можна буде легко знайти в електронному документообігу та надати роботодавцю, якщо йому буде важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів.

Як отримати нову трудову книжку

Громадянину України потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис). Перевірити справжність підпису документа роботодавець зможе з допомогою спеціального QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Читайте також:  Дозволили примусову госпіталізацію

Для тих громадян, у яких є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість внести його в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця. І в такому разі зберігати паперову трудову книжку буде не обов’язково — тільки за бажанням самої людини.

Чи будуть заборонені трудові книжки паперового зразка?

Ні, не будуть. Дмитро Дубілет особливо підкреслив, що трудові книжки в Україні не будуть заборонені і залишаться в юридичному полі — тобто, паперовий варіант документа буде вважатися юридичним документом. Громадяни України все так само будуть мати право просити роботодавця робити в ньому записи та ставити штампи з місця роботи.

«Я сподіваюся, що ми зможемо прийняти закони, відповідні постанови і запустити все технічно вже в цьому році. Працюємо над проєктом разом з Євгеном Капинусом, Віталієм Коблошом. Дмитром Романовичем, Юлією Соколовської, Тимофієм Миловановим» — підкреслив Дубілет.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: