Християнська етика та біблійна історія можуть стати обов’язковими в шкільній програмі

Міністерство освіти і науки запустило громадські обговорення типової освітньої програми для 5-9 класів. І там так звані курси морального спрямування, як “Основи християнської етики” або “Біблійна історія та християнська етика” – хочуть перетворити з факультативу на постійну дисципліну, за які ставитимуть оцінки і виноситимуть в табель.

Про це йшлося у Сніданку з 1+1.

Активні обговорення новацій тривають у соціальних мережах. Серед коментарів можна побачити як схвальні відгуки, так і обурливі. А хтось спирається на Конституцію України, де зазначається, що церква та релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви.

Головне запитання – чи можна релігійні дисципліни викладати в школах світської держави. У Міністерстві освіти та науки вважають, що можна. Мовляв, курси морального спрямування – не про релігію. Хоча повністю на неї спираються. “Там вивчаються саме етичні питання, ну можна сказати, вони там перевірені роками, десятиліттями, століттями, тисячоліттями. У нас був також і курс, також який вивчався за бажанням батьків, який називався мусульманська етика”, – зазначають в міністерстві.

Хоча варто зауважити: не всі курси морального спрямування – релігійні. Наприклад, є етика взаємин у родині, або етика спілкування між підлітками.

Читайте також:  Очільниця Прикарпаття: З наступного понеділка школи можуть перейти в режим онлайн

Позиція профільного міністерства обурює співзасновницю громадської організації “Батьки СОС” Олену Парфьонову.

“Насправді мені здається, що вони просто не знають, як виглядає взагалі цей курс. Перш за все – це питання дискримінації дітей інших віросповідань”, – зазначає Олена.

Водночас, громадськість обурюють неймовірно стислі терміни обговорення нової ініціативи. “Для мене взагалі дивна ситуація, що на таку важливу тему, як обговорення типових освітніх програм, відведено всього два тижні”, – каже активістка.

Громадські обговорення типової освітньої програми, яка й може зробити курси морального спрямування обов’язковими, а не факультативними, завершуються вже завтра. У громадській організації “Батьки СОС” розповіли, що звернення громадськості можуть вплинути на рішення освітнього міністерства. Нова програма почне працювати від 1 вересня 2022 року.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: