Українці скаржаться на «поганий» газ в квартирах!
Споживачі почали масово скаржитися на якість газу в квартирах. Однак, погане горіння палива пов’язано не з його калорійністю.
Експерт пояснила, через що знижується якість палива
Про це в коментарі заявила координатор житлово-комунальних і енергетичних програм мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко, — передає Хвиля з посиланням на Обозреватель.
«Якщо облгази знижують тиск і до того ж надходить газ погіршеної якості, це вже призводить до неякісної послуги у споживачів», — пояснила Бойко.
За її словами, велика кількість проблем з якістю газу також пов’язано зі станом техніки споживача.
«Може бути, у вас брудна плита та достатньо почистити конфорку. Також важливе питання — технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж та димовентканалів. Цим повинні займатися облгази, але за кошти співвласників будинку. Від цього теж залежить, чи добре горить газ », — припустила експерт.
Вона підкреслила, що якщо споживач впевнений, що проблема в саме в тиску, з яким подається газ, то довести це буде дуже важко.
«Потрібно звертатися до Оператору ГТС, який організовує перевірку.
Перевіряти буде незалежна лабораторія, але про цю перевірку все одно заздалегідь знатиме облгаз. Якщо він захоче, то в потрібний момент додасть тиск, і недоліків не виявлять. Крім того, ця перевірка — не дешева, а якщо проблем не знайдуть, оплатити витрати доведеться зі своєї кишені », — пояснила експерт.
Для довідки.
За даними Оператора ГТС України, показники якості газу в багатьох областях країни в січні 2021-го погіршилися в порівнянні з середніми показниками 2020 р.
Калорійність газу істотно знизилася в Чернівецькій, Черкаській, Одеській, Миколаївській, Херсонській і Донецькій областях. У той же час, середньозважена теплота згоряння природного газу, який подається споживачам в Україні, зараз становить більше 8200 ккал/м3 (при мінімальній нормі 7600 ккал/м3).
На думку фахівців, теплота згоряння знизилася через недоліки технології усушки газу. Тому в труби в деяких регіонах почав надходити газ з великою кількістю конденсату.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓