Газ по 47 гривень: космічні тарифи загрожують майже півмільйону українців

Тариф на газ для постачальника “останньої надії” встановлюється НАК “Нафтогазом України” для населення з грудня за формулою, затвердженою урядом, а не за фіксованою ціною, і на початку місяця її розмір склав 46,7 гривні за кубометр. Послугами ПОН користуються близько 450 тисяч домогосподарств.

Про це передала прес-служба “Нафтогазу” на сторінці в Facebook.

Пільгова ціна газу на рівні 7,96 грн/куб.м для побутових клієнтів ПОН діяла по 30 листопада, а з 1 грудня вартість блакитного палива змінилася.

За даними компанії, послугами ПОН станом на 3 грудня користуються 453,5 тисячі споживачів.

Функції постачальника “останньої надії” виконує ДК “Нафтогаз України”, а клієнтами ПОН є громадяни і компанії, які раптово втратили свого постачальника в разі форс-мажору.

“Акцентуємо! ПОН – це тимчасове рішення для таких споживачів. Вони мають протягом кількох місяців обрати будь-якого нового ринкового постачальника газу. Про це ми постійно нагадуємо і просимо зробити”, – звернули увагу в НАК.

Читайте також:  Дві платіжки: як прикарпатцям з січня порахують доставку газу

Що чекає українців, які залишилися на ПОН
У “Нафтогазі” зазначили, що подібні космічні тарифи 46,7 грн/куб. м для майже півмільйона споживачів на практиці можуть і не торкнутися до кінця нинішнього опалювального сезону.

Ось який був знайдений спосіб захистити клієнтів: НАК звернулася до НКРЕКП, з пропозицією автоматичного переведення всіх побутових клієнтів ПОН на умови їх базової річної пропозиції.

“Це дозволить клієнтам отримувати газ протягом усього опалювального сезону за однією з найвигідніших цін на ринку газу – 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки)”, – йдеться в публікації.

У “Нафтогазі” додали, що тепер очікується рішення регулятора.

Нагадаємо, що автоматичне підвищення тарифів на газ для клієнтів постачальника “останньої надії” – майже півмільйона домогосподарств – з 1 грудня скасували завдяки ухваленню закону про запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Мітки: