Франківські студенти-програмісти втретє поспіль перемогли у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки

Днями в Одеській національній академії харчових технологій відбувся фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни “Робототехніка”.

Цьогоріч івент називався Odesa RoboRace Grand Prix 2019. У ньому взяли участь більш як 60 студентів з різних куточків України. Прикарпатський національний університет представляла на Всеукраїнській  предметній олімпіаді команда студентів групи ПІ-4 напряму підготовки “Програмна інженерія” у складі: Івана Нижника, Олега Риснюка, Назара Сав’яка, Владислава Тимощука та студента групи ІПЗ-3 спеціальності “Інженерія програмного забезпечення” Сергія Хортюка. Тренер та керівник команди –  завідувач кафедри інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Микола Козленко, передає прес-служба ПНУ.

Програма ІІ етапу олімпіади включала два тури. На першому, теоретичному, кожен із учасників відповідав на тестові завдання з робототехніки, електроніки, програмування, теорії керування, історії робототехніки, а також розв’язував задачі з навігації мобільних роботів, розрахунку параметрів систем керування, проектування і обчислення параметрів електронних схем та створення інтелектуальних алгоритмів поведінки роботів.

На другому, практичному, турі команди виконували завдання з побудови діючої моделі автономного робота-автомобіля (self-driving car) у масштабі 1:10-1:18, який повинен був без втручання людини автоматично знайти правильну траєкторію руху за допомогою сенсорів та відеокамер, що дозволяло розпізнавати дорожню обстановку, перешкоди та якнайшвидше доїхати до фінішу, змагаючись з іншими роботами. Одне коло траси змагань було завдовжки більше 100 метрів і містило прямі ділянки, різкі повороти, підйоми та спуски. За словами організаторів, це найбільша у Європі траса для роборейсу у закритих приміщеннях.

Читайте також:  Мешканці 4 будинків на Тролейбусній просили мера про приєднання до Франківська

Переможець визначався у змаганні роботів між собою за регламентом Roborace асоціації робототехніки в Україні за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг. Цього разу кількість кіл у фіналі становила 10, а кращому роботу знадобилось близько 5 хвилин для подолання більш як кілометрової дистанції, розвиваючи швидкість до 10-15 метрів на секунду на прямих ділянках.

До участі у практичному турі допускалися роботи, що пройшли жорсткі кваліфікаційні випробування, які передбачали стабільне автономне проходження траси, працездатність систем уникнення зіткнень, наявність габаритних вогнів та дотримання інших обов’язкових вимог.

У результаті кваліфікаційних випробувань 15 команд були допущені до півфінальних заїздів. Далі було відібрано 6 фіналістів, до числа який увійшла і команда Прикарпатського національного університету.

За підсумками фінальних змагань Всеукраїнської олімпіади команда студентів Прикарпатського національного університету впевнено здобула перемогу. Представнику команди Владиславу Тимощуку вручили Дипломом I ступеня. Також був відзначений Подякою керівник команди – кандидат технічних наук, доцент Микола Козленко.

Зазначимо, що студентська команда Прикарпатського національного університету вже третій рік поспіль стає переможцем Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни “Робототехніка”.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: