У школах Франківська вчителі готуються до можливого дистанційного або змішаного навчання.
Цього тижня міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на онлайн-брифінгу рекомендував освітянам ознайомитися з другою частиною курсу про дистанційне та змішане навчання на сайті МОН. За його словами, курс розроблений на основі швейцарської моделі – в рамках Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”, який впроваджується Консорціумом ГО “DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні” та Цюріхського педагогічного університету (PH Zurich, Швейцарія).
Онлайн-курс про дистанційне та змішане навчання для педагогів і керівників шкіл та профтехів стартував 25 серпня. Перший модуль курсу – про можливості дистанційного та змішаного навчання – доступний за посиланням.
На курс зареєструвалось 19 885 вчителів і управлінців шкіл, а також 3120 педагогів та керівників закладів профтехосвіти.
Перший модуль містить добірку електронних освітніх ресурсів для дистанційного та змішаного навчання, інтерактивні вправи, опис успішних кейсів у школах світу, а також розроблені алгоритми, які допоможуть педагогам користуватись сервісами Moodle, Google Classroom, ClassDojo, Classtime, LearningApps.org. Наприкінці модуля учасники пройдуть підсумковий тест.
Другий модуль – про організацію дистанційного та змішаного навчання у школі – з’явився у доступі 1 вересня, він присвячений організації дистанційного та змішаного форматів навчання, пройти можна за посиланням.
Цей модуль курсу містить інтерактивні вправи, чек-листи для педагогів і керівників закладів, корисні статті, карту взаємодії між учасниками освітнього процесу під час дистанційного навчання, інфографіку-пам’ятку про правила безпеки для навчання в умовах пандемії та інші корисні матеріали. Наприкінці модуля учасники також пройдуть підсумковий тест.
Наступний, третій, модуль – про методи навчання у дистанційному та змішаному форматі молодших школярів – з’явиться у доступі за тиждень, 8 вересня.
Директор Департаменту освіти та науки Франківська Ігор Максимчук повідомив, що педагогам загальноосвітніх та професійно-технічних закладів Франківська рекомендовано пройти всі зазначені модулі.
За його словами, якщо червону зону у Франківську продовжать до кінця вересня, то школярам запропонують дистанційне навчання.
Зараз вчителі готуються до такого розвитку подій і розробляють варіанти. У свою чергу Департамент проводить методичні наради, де надає рекомендації з організації уроків онлайн.
Якщо ж наступного тижня Франківськ потрапить у помаранчеву зону, то школярі сядуть за парти, пояснив Максимчук. Відтак наступне засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у четвер, 10 вересня, визначить, як розпочнеться навчання у франківських школах, ліцеях та гімназіях.
Що стосується приватних навчальних закладів, то в Івано-Франківській католицькій школі з 2 вересня розпочали дистанційне навчання. Для учнів від 5-х класів і старших щодня проводять уроки онлайн.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓