facebook

Франківець знайшов стихійні сміттєзвалища посеред Карпат (ФОТО, ВІДЕО)

Працівник Суспільного Карпати Андрій Шустикевич, мандруючи в горах на Верховинщині, натрапив на декілька стихійних сміттєзвалищ посеред лісу, – про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Побродивши горбами і ріками, зрозумів, що тамтешні місцеві «гуцули» не є дуже чистоплотні та екологічно свідомі, маю на увазі сміття. Облаштованих місць для відходів, насправді, у високогір’ї немає. Відповідно все скидається сусіду або куди занесе, «головне – не в мене під хатою». Але все одно в цих ситуаціях є вихід! Так от місцеві у високогір’ях викидають сміття просто у ріку, точніше скидають його з гори, а там вже що буде, то буде», – йдеться у дописі.

Журналісти Суспільного звернулися за коментарем до очільника державної екологічної інспекції в Iвано-Франкiвськiй областi Ігоря Яківчука.


Ситуацію він прокоментував так: «В нас пів області такі. За це повинен нести відповідальність землекористувач, не ми. Згідно із законом про відходи, сміття є власністю громади. Їм дали положення і правила. Нас 4-5 чоловік, ми не можемо бігати, лапати зі сміттям. В нас є органи місцевого самоврядування. Вони мають комісію з обстеження, яка раз в місяць чи раз в два місяці робить обходи, складає протоколи, вживає заходи», – повідомив Ігор Яківчук.

Одине із найбільших стихійних сміттєзвалищ, на які натрапив Андрій Шустикевич, знаходиться неподалік (близько 13 км) Тернишорської лади. Ця територія належить до Яворівської сільської ради.

Читайте також:  Жахливі умови та високі ціни: туристи розповіли всю правду про українські зимові курорти

Сільський голова Валерій Коцелівський телефоном повідомив, що про стихійні сміттєзвалища знають. Каже, така проблема є і на території Тернишорської лади.

«Це не наші люди, це туристи. Воно (сміття) – на нашій території, але воно нічого не приватизовано. То що, закрити той камінь (ред. Тернишорська лада). Там є чоловік, який живе біля лади. Він збирає хлопців, прибирають сміття та вивозять. Ми вивозили, просили. Як прийде 100 чоловік, то десятьом можемо сказати: «Не викидайте». А решта підуть та й викинуть. То все туристи, то не наші люди, вони там живуть. Ми не можемо кожного контролювати», – розповів Валерій Коцелівський.

На запитання, що буде зі сміттям, Велерій Коцелівський віповів так: «Навіть не знаю, що вам відповісти. Будемо пробувати його забирати і чистити. Ми в сількіській раді не маємо грошей на зарплати, не те що на сміття. По селі так туристи теж викидають сміття. Не думайте, що місцеві принесли, це туристи точно. Якщо є якісь кошти, стараємося забирати. Домовляємося з комунальним господарством з Косова, наймаємо машину і вивозимо, якщо немає грошей, то чекаємо, коли надійдуть або збираємо трохи. Найбільше допомагають підприємці», – каже сільський голова.

Валерій Коцелівський каже, вирішення проблеми бачить наступним чином: «Треба поставити рампу та збирати по пару гривень з туристів, щоб було на вивезення сміття та утримання території».

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: