Фахівці вважають, що кількість лісів в найближчі десятиліття буде збільшуватися

Американські вчені виявили, що підвищення температури і накопичення парникових газів дуже сильно вплинуло на дерева, вони почали поглинати білий вуглекислий газ і набагато швидше рости.

Відповідне дослідження підготували вчені з 11 університетів та опублікували у науковому журналі Ecological Monographs, пише Naked-science.

Зазначається, що вчені 25 років спостерігали за станом дерев і рівнем вуглецю в Гарвардському лісі у США і за цей час їм вдалося зібрати дуже багато унікальних даних.

“Цікаво, що зміни клімату та складу атмосфери підвищили швидкість, з якою дерева поглинають вуглекислий газ”, – сказав Адрієн Фінци, професор біології з Бостонського університету і співавтор дослідження.

Так, раніше простежити переміщення вуглецю в екосистемі було складно: у воді, ґрунті та повітрі воно відбувалося з різною швидкістю. Тепер же вченим вдалося описати весь цикл і роль дерев в ньому. Наукова група з’ясувала, що швидкість росту подвоїлася у період з 1992 по 2015 рік. Дослідники вважають, що це відбувається через постійне зростання дерев, масиви яких до сих пір відновлюються після масштабних вирубок у XVI-XX століттях.

Читайте також:  Прикарпатцям на замітку: експерт спрогнозував ціни на рибу

Також особливо сильно на швидкості росту позначилися підвищення температури, збільшення тривалості вегетативного періоду (під час якого дерево може розвиватися), кількості опадів і вмісту в атмосфері вуглекислого газу. При цьому зниження концентрації озону, азоту і сірки допомогло знизити рівень стресу у дерев.

Вчені помітили, що в останні роки дерева, навіть ті, яким більше 100 років, продовжують розвиватися. Але ця тенденція здатна змінитися в майбутньому. Під час дослідження автори з’ясували, що зростання дерев може зупинитися, якщо клімат стане для них екстремальним. До того ж температура, вологість повітря і діяльність людини призводять до поширення комах, які здатні серйозно нашкодити лісам.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: