facebook

Фахівці Держпродспоживслужби порадили прикарпатцям, як боротися з рудими слимаками

Тепла зима і часті дощі призвели до масового розповсюдження слимаків. Вони є повсюди: від городів і садів до парків і скверів, але подекуди з’являються навіть в оселях.

Пише - джерело.

Позбутися молюсків не так просто. Вже не перший рік, коли руді слимаки повзають по городі. Проте останні два роки їх дуже багато. Вони їдять все, що бачать. Знищують полуницю, капусту, помідори, кабачки і баклажани, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Фахівці зазначають, що знищити слимаків складно, але суттєво обмежити чисельність цілком можливо.

Найкращий час для боротьби з ними – від травня до липня, і в цей час необхідно намагатися їх якнайбільше знищити, оскільки у серпні вони відкладають нові яйця. Один слимак за сприятливих умов може відкласти до 400 яєць.

Спочатку слимаки харчуються перегноєм ґрунту, проте через 10-14 днів вже здатні завдати істотної шкоди рослинам: вигризати зародки проростаючого насіння, об’їдати ніжні листки сходів і розсади у теплицях.

На зиму доцільно перекопувати ділянку – зимують вони у стадії яйця і слимака на глибині до 10 сантиметрів, тому перед першими заморозками або під час відлиг ділянку варто перекопати, і таким чином ми їх можемо знищити.

Що стосується хімічного методу боротьби проти молюсків, то застосовують препарати на основі метальдегіду – “Антислизень” або “Патруль” – 20-30 г/10 м кв., препарат рівномірно розсипати у місцях, де виявлено молюсків.

Читайте також:  Мінфін хоче, щоб прикарпатські громади повернули кошти, які отримали на соціально-економічний розвиток

Якщо ви виявили блискучий липкий слід на підлозі або стінах, знайте: слимаки з’явилися в вашому домі. Найкраще місце для їхнього поселення – там, де сиро, значить, шукати їх потрібно у ванній кімнаті або кухні.

У будинку можна скористатися засобами, що не представляють небезпеки для здоров’я людини. Є кілька продуктів, які слимаки не переносять: сіль, гірчичний порошок, мелена кава, оцет, нашатирний спирт. Розсипте їх у ті місця, де волого, і там, де ви помітили їхні сліди перебування.

Для профілактики появи молюсків у погребі можна використовувати вапняне запилення, не допускати підвищеної вологості приміщення, частіше проводити провітрювання. Досить дієвим способом є використання пива або суміші дріжджів і пива. Зібраних слимаків знищують у міцному соляному розчині або заливають кип’ятком.

Також одним із методів боротьби з слимаками є використання нашатирного спирту. Для цього беруть 100-150 мл 10% нашатирного спирту на 10 л води і готують робочий розчин. Препарат миттєво вбиває слимаків при контакті, але препарат дуже нестійкий і швидко втрачає свої властивості. Обприскування проводять пізно ввечері або вночі. Найбільш активні слимаки між 21 та 2 годинами ночі.

Можна обпилити грядки ввечері декілька разів з інтервалом в 30-40 хвилин суперфосфатом (25 грамів на 1м кв.) або сумішшю вапна і тютюнового пилу (1:1) при попаданні цих речовин на шкідника він виділяє велику кількість слизу і гине.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: