facebook

“Долар зробить те, чого від нього найменше чекали”: експерти сказали, чого чекати українцям в обмінниках від курсу валют

“Долар зробить те, чого від нього найменше чекали”: експерти сказали, чого чекати українцям в обмінниках від курсу валют

Пише - джерело.

Експерти ретельно стежать за змінами курсу валют і на основі наявних даних роблять свої далекоглядні прогнози. Наразі нічого не віщує підтвердження передбачень песимістично налаштованих українців щодо стану ринку валюти.

Як інформує “biz.today.ua”, у перші дні лютого долар в Україні поступово дешевшає. У лютому істотних коливань на валютному ринку не передбачається.

Офіційний курс залишиться на рівні 36,6 грн/долар, а готівковий буде близько 40 грн/долар і вище.

Станом на 2 лютого, долар у банках подешевшав на 5 копійок у покупці та на 10 копійок у продажу – до 40,00 – 40,50 грн.

Курс євро додав 8 копійок у купівлі, а у продажу 28 копійок – до 43,00 та 43,75 грн/євро відповідно.

Фінансовий експерт доктор економічних наук Василь Фурман зазначив, що сьогоднішня ситуація на валютному ринку дає підстави для стриманого оптимізму.

За його словами, завдяки налагодженню експорту, значній міжнародній фінансовій підтримці, стабілізуючим заходам НБУ у другому півріччі 2022 року, баланс попиту пропозиції на валютному ринку покращився. Готівковий ринок в основному поводиться спокійно, а незначні коливання курсу гривні, зокрема, у грудні так само пов’язані із сезонним фактором і були значно меншими, ніж у серпні-вересні.

Читайте також:  Оперативна інформація станом на 18.00 10.03.2023 щодо російського вторгнення

Фурман додав, що “за час війни валютний ринок України навчився виносити за дужки військові та політичні події та реагує, перш за все, на економічні чинники, або на видимі економічні наслідки цих подій”.

Економіст Олег Пензин також не бачить підстав для коливань курсу, оскільки валюти в країну надходить достатньо через іноземних партнерів, тому готівковий курс у лютому не перевищуватиме 40 грн за долар.

Свій прогноз щодо подальшого курсу долара також озвучив Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу Concorde Capital.

За його словами, жодних факторів, які б негативно впливали на валюту, поки що не передбачається.

Крім того, експерт не виключає, що після коливань, які були наприкінці грудня та на початку січня через бюджетні виплати, валюта тільки зміцнюватиметься.

Подальше зміцнення гривні відбуватиметься за рахунок міжнародної допомоги та припливу іноземної валюти.

Золотовалютні резерви України стабільно поповнюються, що дещо покращує очікування щодо гривні.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: