facebook

До опалювального сезону трохи більше місяця: що буде з тарифами

Кабінет міністрів України не бачить підстав для того, щоб піднімати тарифи на послуги житлово-комунального господарства на опалювальний період. Таким чином, можуть діяти тарифи, оголошені раніше.

Пише - джерело.

РБК-Україна зібрало інформацію про ціни на електроенергію, тепло, воду і газ.

Електроенергія
З 1 жовтня тариф на електроенергію знизиться на 24 копійки для більшості споживачів. Ті, хто споживає менше 250 кВт*год на місяць, платитимуть по 1,44 гривні за кВт*год. Очікується, що таким чином тариф знизиться для 80% домогосподарств.

Ті, хто споживає понад 250 кВт*год на місяць, платитимуть за діючим тарифом 1,68 гривні за кВт*год. Такий тариф залишається і для колективних побутових споживачів, дачно-будівельних і гаражно-будівельних кооперативів, садових товариств та ін.

Знижений тариф діятиме до кінця квітня 2022 року.

Газ
Незважаючи на рекордні ціни на природний газ в Європі, українські побутові споживачі захищені фіксованим річним тарифом на газ, який залишиться до кінця опалювального сезону.

Крім місячних тарифів, з травня 2021 року по квітень 2022 діє базова річна ціна на газ, на яку автоматично перевели всіх побутових споживачів. Ціни становлять близько 8 гривень за кубометр і вище, постачальники не мають права підвищувати їх до травня 2022 року.

Читайте також:  Справжній цирк і сoрoм: Тимошенко спочатку проголосувала за підвищення тарифів, а потім розповідає, що це злочин проти народу- блогер

Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” встановила річний тариф на рівні 7,96 гривень за кубометр.

Тепло і гаряча вода
При формуванні тарифів на тепло буде враховуватися фіксована ціна природного газу – 7,42 гривень за кубометр. Про конкретну величину тарифів на опалення і гарячу воду зараз складно говорити, оскільки їх з цього року формує місцева влада.

В цілому в уряді прогнозують, що цього року тарифи для населення на гарячу воду та опалення у 2021 році зростуть 33%.

Хоча сьогодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що не бачить підстав підвищувати ціни на опалення та гарячу воду.

Наприклад, у Києві тариф на тепло становить 1 654,41 гривні за Гкал або 38,50 гривень за квадратний метр опалювальної площі.

Тариф на гарячу воду в столиці становить 97,89 гривні на кубометр з рушникосушкою і 90,54 гривні за кубометр без неї.

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓

Читайте також:


Зaлишити кометар:Мітки: