Як уже повідомлялося, у липні утворилася Калуська об’єднана територіальна громада, до складу якої увійшли Мостище і Кропивник. Зараз у процесі приєднання до міста Вістівська сільська рада, причому процес наближається до звершення — документи вже надали обласній державній адміністрації для отримання висновку про відповідність об’єднання Конституції і законам України.
З Калушем межують ще чотири сільські ради, які поки що не входять до складу ОТГ та можуть бути приєднані до міста: Сівко-Калуська, Пійлівська, Студінська і Копанківська. Цього тижня «Вікна» з’ясували, які ще села можуть приєднатися до Калуської ОТГ найближчим часом.
Зокрема, як повідомила сільський голова Студінської сільської ради (об’єднує села Студінка і Середній Бабин) Марія Стасюк, на 6 серпня запланована сесія сільської ради, на яку готується перше рішення — про ініціювання приєднання до Калуша. Депутати мають вирішити, яким чином вивчати суспільну думку: проводити опитування чи обмежитися зборами та громадським обговоренням. За словами Марії Стасюк, у селі тривалий час обговорюють входження в Калуську ОТГ. Щоправда, раніше йшлося не про приєднання, а про об’єднання. У будь-якому разі, під час вивчення громадської думки, більшість мешканців підтримали ідею об’єднання з містом.
До 20-их чисел серпня в Студінській сільській раді розраховують завершити обговорення і направити відповідне звернення Калуській міській раді. Щоб уже на черговій сесії, в серпні, Калуська міська рада могла прийняти перше рішення — надати згоду на приєднання до Калуша Студінської сільської ради, і, таким чином, запустити процес.
На території Пійлівської сільської ради, яка об’єднує села Пійло і Довге Калуське, починаючи з минулого тижня, проводять опитування мешканців. Про це «Вікнам» повідомив Пійлівський сільський голова Микола Семанів. Опитування планують завершити до кінця поточного тижня і, за умови підтримки ідеї приєднання до міста, тут також розпочнуть процес входження до складу Калуської ОТГ.
Щодо Сівки-Калуської, то тут до опитування громадян планують приступити 7-8 серпня. Як повідомила сільський голова Оксана Онопченко, сільська рада вже підготувала зразок опитувального листа і наразі роздруковують потрібну кількість екземплярів. Опитувальні листи роздадуть депутатам сільської ради, які проведуть обхід домогосподарств, і, таким чином, буде з’ясована позиція громади. За словами Оксани Онопченко, людям запропонують два варіанти: приєднатися до міста або об’єднатися з ним. У випадку підтримки першого варіанту, можна буде починати процес приєднання. Другий варіант означатиме, що процес загальмується до наступних місцевих виборів.
Таким чином, цього року до Калуша можуть приєднатися ще три сільські ради.
Щодо Копанківської сільської ради, то тут входження до ADM Admin складу ОТГ ще не займалися. Як повідомила «Вікнам» секретар сільської ради Ірина Шавранська, в Копанках над приєднанням до міста чи до інших вже утворених об’єднаних територіальних громад (а село межує як із Верхнянською, так і з Войнилівською ОТГ. — Авт.) ще ніхто не працював і його не обговорювали ні на рівні сільської ради, ні на рівні громади.
За чинним перспективним планом створення об’єднаних територіальних громад області Копанки включені до складу Калуської міської ОТГ.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓