facebook

ДО 11 ГРИВЕНЬ ЗА ЛІТР: НЕЗАБАРОМ ПАЛЬНЕ В УКРАЇНІ СИЛЬНО ПОДОРОЖЧАЄ

Вже з 1 липня

Пише - джерело.

Довоєнні ставки оподаткування на пальне повернуться. І це при тому, що поки про завершення воєнного стану не йдеться. Рішення про повернення ПДВ у 20% на пальне ще не ухвалене остаточно, але достеменно відомо, що у серпні 2022 року парламент повернув акцизний податок на пальне, але ПДВ тоді залишилося на рівні 7%.

У законі зазначено, що всі пільги діють до 1 липня 2023 року. Експерти уже порахували, як зміняться ціни на пальне у разі повернення податку та акцизів. Якщо орієнтуватись на поточну ситуацію та повернення до довоєнних акцизів, то наступним чином: Бензин – на 11,2 грн/л (з 47,17 до 58,35 грн/л) Дизпальне – на 7,7 грн/л (з 47,43 до 55,10 грн/л) LPG – на 2,6 грн/л (21,77 до 24,40 грн/л). Бензин летить вгору, скраплений газ майже на місці.

Читайте також:  Мед суттєво подорожчає: чому ціни зростуть

Як і раніше, вважаю необхідним адаптуватись до нових реалій та, користуючись нагодою, збалансувати ставки. Умовно, на 3 грн/л нижче акциз на бензин й на 3 грн/л вище на скраплений газ. Й пропорції цінові збережуться, й бюджет з наваром, – пише голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Водночас голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев каже, що рішення про зниження ставки податку було помилкою. Згадайте рішення початку 2022 року про скасування акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на паливо. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні! Нелегальні бочки виросли, як гриби після дощу, – каже Данило Гетманцев.

Він переконаний, що перехід до зниженої ставки ніяк (у бік зменшення) не вплинув на ціну бензину та дизеля. Це тільки призвело до збільшення заробітку трейдерів.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: