Депутати пропонують дозволити у Раді виступи російською мовою

Депутат від фракції “Слуга народу” Максим Бужанський та депутат від фракції “Опозиційна платформа — За Життя” Олег Волошин зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 3084, у якому пропонують дозволити депутатами виступати у ВР російською мовою. Відповідний документ був опублікований на сайті ВР, передає УНН.

Відповідний проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо мови роботи) зареєстрований 18 лютого 2020 року під номером 3084.

“В статті 10 Конституції України встановлено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. У статті 2 Регламенту Верховної Ради України встановлено, що мовою роботи Верховної Ради є державна мова. Тобто, в Регламенті Верховної Ради України не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської, інших мов національних меншин України”, — йдеться у пояснювальній записці.

У документі також зазначається, що російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України, які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов’язки тощо. На основі цього у статтю 2 Регламенту Верховної Ради України необхідно внести зміни, які мають вирішити зазначені вище питання.

“У законопроекті пропонується закріпити такі норми: мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія Закону України „Про державу службу“, є державна мова; відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України; народні депутати України та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України „Про державу службу“, на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, … мови національних меншин України”, — вказано у пояснювальній записці.

Читайте також:  Франківськ пропонує Крилосу 200 000 грн на рік за місце під інформаційний центр

Зокрема це стосується доповідей, співдоповідей, виступів, заключних слів, заяв, резолюцій, пояснень, зауважень тощо. У цьому випадку, за потреби, Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

“Прийняття законопроекту дозволить привести статтю 2 Регламенту Верховної Ради України у відповідність із нормами статті 10 Конституції України та рекомендаціями Венеціанської комісії від 6 грудня 2019 року, а також забезпечить застосування мов у роботі Верховної Ради з урахуванням інтересів громадян України, які належать до корінних народів та національних меншин”, — йдеться у пояснювальній записці.

Відповідний законопроект опрацьовується в комітеті.

Нагадаємо, згідно з мовним законом, за виступ депутатів та високопосадовців не державною мовою передбачена система штрафів.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: