Боятися, що 2023 року може виникнути дефіцит хліба в країні, українцям немає підстав. А ось подорожчання хліба, на жаль, не уникнути. Питання в тому, наскільки суттєво він може зрости в ціні.
Як інформує “biz.today.ua”, про те, чи вистачить цього року українцям хліба, розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Олександр Тараненко.
Тараненко запевнив українців, що пекарні поки що повною мірою забезпечені сировиною.
Крім того, у країні створено великий запас зерна, що дозволить повністю задовольнити внутрішню річну потребу українців.
Основною складністю для виробників хліба на даний момент є енергетична криза.
Часті перебої електропостачання підприємств суттєво ускладнюють виробництво, а забезпечити свій бізнес генераторами може дозволити собі не кожен підприємець.
“Наприклад, генератор, який може забезпечити потреби середніх розмірів хлібозаводу, коштує сьогодні 3-4 млн гривень. Для хлібозаводу це великі кошти, а пільгове кредитування, на жаль, обмежене”, – говорить Тараненко.
Вартість хліба формується із цін на зерно та електроенергію, а також з логістичних витрат.
На сьогодні електропостачання є найслабшою та найбільш витратною ланкою в цьому ланцюгу ціноутворення.
Адже робота генератора коштує дорожче, ніж живлення виробничих потужностей від централізованої електромережі.
Варто зазначити, що минулого року не було високого зростання цін на хліб. За весь 2022 рік хліб додав у ціні 20-25% залежно від сорту продукту та регіону. У 2023 році підстав для суттєвого подорожчання хліба також поки що немає.
“Можливо зростання на пару відсотків, що знову ж таки пов’язано зі зростанням вартості або сировини, енергоносіїв, або ще якихось складових собівартості. Підстав для суттєвого подорожчання – на кілька гривень за буханець – я не бачу”, – запевняє експерт.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓