“Де взяти стільки вчителів?” Співаковський вказав на протиріччя в шкільній освіті України: виникла дискусія

Освітній експерт та президент міжнародної освітньої корпорації “Гранд” Володимир Співаковський порушив у мережі дискусію щодо стану освіти в Україні. Він зазначив, що батьки школярів вимагають “хороших” учителів, а їх в країні через війну та низькі зарплати стає деделі менше.

Водночас у Facebook експерт зауважив, що система освіти залишилася останньою не індустріальною галуззю, яка використовує малопродуктивну ручну працю. Він припустив, що, можливо, через це виникають слабкі успіхи в освіті.

При цьому “хороших вчителів” потрібно все більше, а їх у школах стає навпаки менше.

“Надії на те, що з педагогічних вузів у майбутньому їх випускатиметься більше – наївні. Замінювати ж учителів на комп’ютери та роботи боязко, та й не знають – як. Це ж зовсім інші навчальні технології. Більше того, батьки вимагають, щоб з їхніми дітьми займалися та поралися саме “хороші” вчителі. А де їх взяти стільки?” – написав Співаковський.

За його словами, чекати на бум учительської професії не варто. Навпаки, тенденція до того, що вчителі покидають школи.

Водночас, як зазначає експерт, такі галузі, як медицина, культура, спорт, промисловість, транспорт та сільське господарство уже давно перейшли на індустріальні рейки, і показують чудові результати, темпи зростання та рівень якості.

“Таким чином, виходить, що хороших (!) вчителів потрібно все більше, а їх дедалі менше. Працюють вони, насправді, багато і тяжко, у не дуже сприятливих умовах. А на виході – їхня продукція (“знаючі та умілі учні”) не завжди високої якості. У чому вчителі, власне, не дуже й винні. Вони свою роботу виконують чудово”, – сказано в повідомленні.

У коментарях зазначають, що проблеми в освіті зникнуть, коли зарплати учителів істотно збільшать, а також коли до освіти залучатимуть батьків, бізнес та волонтерів. Дехто каже, що Україні варто визначити, яку державу варто продовжувати будувати: аграрну, модерно- індустріальну, постінформаційну тощо.

Також українці вважають, що варто прибрати монополію держави на освіту і “відпустити її вильне плавання”.

Читайте також:  Українським школярам з 1 вересня видадуть електронні свідоцтва: що треба знати батькам

Збільшити зарплату вчителям до найвищого рівня в державі і тоді в школах не буде жодних проблем.
Треба більше залучати до освіти батьків, бізнес, спільноти, волонтерські проєкти. Для цього треба прибрати монополію держави на освіту і ії суто академічну спрямованість, 50% часу подарувати практичній діяльності. Прибрати 70% тем неактуальних і нудних. Дати свободу самим дітям. Діти навчають дітей ідеально. Є методики і практичні успіхи.
У першу чергу треба визначитися з пріоритетами розвитку українського суспільства. Яку державу ми хочемо збудувати: аграрно-індустріальну, індустріальну, постіндустріальну чи надалі перехідну від чогось до чогось… Всі НІК в першу чергу робили потужні вкладення в майбутнє, тобто освіту. Майже чверть століття українці будували невідомо що.

Західні університети з цього року вже залучили ШІ професорів.. А щодо ситуації в освіті тут дуже просто, особливо в нашій країні освіта це “ботани” та лохи. Діти “людей” вчаться за кордоном, а кріпакам освіта не потрібна, тому безоплатна середня освіта повинна бути безправна та без грошей, ну виконувати свою функцію на виборах. Чим меньше грошей на освіту, тим більше грошей прокурорам, суддям та чиновникам.
Хороші сучасні курси, школи мають АІ помічника який дає відповідь краще більшої частини вчителів (які просто фізично не можуть знати все) і жоден учень, і його батьки теж, не матиме відчуття, що зобов’язаний доплачувати, дарувати презенти, якщо в учня є додаткові питання, відповідно відпадає і потреба ходити на додаткові заняття, і витрачатись на репетиторів, і знижується ризик корупції, і неправомірної вигоди.

Якщо задуматись, то освіта мабуть єдина галузь, яка повністю монополізована державою. Тут і корінь. Відпустіть її у вільне плавання і ви здивуєтесь яка з’явиться різноманітність шкіл через 10 років. Аналогічно з вузами.

Сообщение “Де взяти стільки вчителів?” Співаковський вказав на протиріччя в шкільній освіті України: виникла дискусія появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: