facebook

Чи можна використовувати людські фекалії як добриво? Відповідь вас здивує

Секрети «нічного золота», про які мало хто знає

Пише - джерело.

Ви будете здивовані, але людські фекалії можна використовувати як добриво. Однак, застосовувати їх в чистому вигляді, тобто виливати вміст вигрібної ями одразу в город, категорично не можна. Адже в них можуть міститися хвороботворні патогени і яйця гельмінтів.

Тому з відходів людини роблять компост, який власне і слугуватиме своєрідним добривом.

Компостування людських фекалій допомагає позбутися від хвороботворних бактерій і стає більш зручним у використанні. Запах зникає, і такі фекальні добрива стають гігієнічно безпечними.

Щоб фекальний матеріал продезінфікувався, йому потрібна температура 50°C.

 

Такої температури досягти неможливо в чистій масі, тому відходи життєдіяльності людини компостують разом з харчовими.

 

Для цього беруть спеціальний водонепроникний і добре вентильований контейнер, викладають нижній шар з торфу – мінімум 10 см, а потім заповнюють на 2/3 відходами з вигрібної ями, заповнюючи контейнер на 2/3.

Щоб зменшити відсоток вологи, людські відходи змішують з більш сухими матеріалами, а також додають багаті вуглецем компоненти – скошену траву, подрібнені гілки, солому.

Читайте також:  Долар та євро взяли шалений темп: щоденні стрибки валюти втомили людей здійснювати будь-які маніпуляції з валютою

Зверху також закривають шаром землі або торфу, щоб не привертати мух та інших комах. Щоб захистити від щурів, зверху натягують сітку. У перший тиждень компост кілька разів перемішують.

Важливо, що ця компостна маса з фекалій повинна знезаражуватися 1,5-2 роки, щоб фекальні добрива можна було безпечно використовувати.

Підживлення саду фекаліями й використання на городі
Компост з фекалій багатий фосфором і калієм. Фекальні добрива можна використовувати при посадці дерев, на клумбах. Важливо при цьому не вносити надмірну кількість компосту.

Для городніх культур, які ми вживаємо у свіжому вигляді – наприклад, салат або моркву – збирати урожай після внесення такого компосту можна тільки через 2 роки.

Наприклад, якщо внесли добрива восени 2024 року, то садити можна у 2026 році. Картоплю, зернові та ягоди можна збирати через сезон.

Сообщение Чи можна використовувати людські фекалії як добриво? Відповідь вас здивує появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: