Основні причини подібної поведінки і способи їх усунення.
Нерідко так буває, що кабачки активно квітнуть, а зав’язі, виростаючи приблизно до 3-4 см в довжину, раптом ні з того ні з сього починають жовтіти, в’янути і загнивати. В результаті любителі кабачків залишаються без значної частини врожаю і змушені йти в мережевий магазин і купувати ввезені турецькі екземпляри цієї гарбузової культури.
Спробуємо розібратися, чим може бути викликана така незрозуміла поведінка:
- Дощова холодна погода. Кабачки — теплолюбна культура. Від холоду і надмірної вологості вони починають хворіти, в результаті чого слабшають і не можуть забезпечити зав’язі достатнім харчуванням.
- При вирощуванні кабачків у теплиці багато дачників стикаються з тим, що у них виростають монстроподібні зелені гіганти, які дуже швидко освоюють весь внутрішній тепличний простір. Вони викидають безліч чоловічих квітів, але ті не здатні повною мірою запилити нечисленні жіночі квіти в силу браку комах і високих температур (пилок при великому нагріванні стає стерильним). Незапилені зав’язі поступово починають загнивати, рослина як би позбавляється від них, щоб не витрачати сили даремно.
- Як і всі гарбузові культури, кабачки вкрай чутливі до нестачі бору. Даний елемент особливо потрібен рослинам у період цвітіння і утворення зав’язі. Якщо бору недостатньо, зав’язі будуть загнивати і опадати. Для виправлення ситуації розведіть 1,5 г борної кислоти на 10 л води і одноразово полийте всі Ваші кабачки. В якості альтернативи борної кислоти можна скористатися будь-якими комплексними мінеральними добривами, в складі яких присутні різні мікроелементи, включаючи бор.
- Ще однією причиною гниття зав’язей на кабачках є нестача йоду. Для виправлення ситуації полийте Ваші кабачки слабким водним розчином йодиту калію.
- Нерідко загнивання зав’язей провокує занадто густа посадка. Спочатку Ви висаджували розсаду кабачків на достатній відстані один від одного, але листя-лопухи, які непомірно розрослися на стеблах-трубках захопили весь навколишній простір, включаючи територію своїх «побратимів», що ростуть по-сусідству. Для поліпшення ситуації відріжте зайві листя, що ростуть переважно з центру куща. В результаті покращиться провітрюваність, всі листя стануть отримувати достатню кількість сонячних променів.
- Якщо нічого не допомогло, спробуйте запилювати квітки вручну, використовуючи для зручності невеликий пензлик для малювання з м’якою щетиною. З її допомогою акуратно переносячи пилок з чоловічих квіток (без зав’язі) на жіночі квітки з зав’яззю.
- Для залучення інтересу з боку комах-опилювачів додатково обприскати проблемні кущі розчином натурального бджолиного меду (1 ст. л. на 1 л води).
Коли Ви знайдете причину і виконайте дії по її усуненню, Ви здивуєтеся, як швидко підуть у ріст нові здорові зав’язі. Кабачок адже на насправді дуже життєстійка і невибаглива культура.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓