Бізнес на людському невігластві: у Карпатах відловлюють змій, щоб готувати з них “лікувальні” настоянки (фото)

У Карпатах з’явився новий “бізнес” – відловлюють змій, щоб приготувати настоянку, яка начебто має лікувальні властивості.

Доки в усьому світі говорять про те, що, ми мусимо зупинити незаконний вилов диких тварин, аби не допустити появи нового вірусу на кшталт COVID-19, в Україні перейняли традицію, щодо варварського поводження із представниками дикої природи.

“Гадюк у Карпатах відловлюють, щоб живими кинути в спирт. Така настоянка начебто має лікувальні властивості. Впійманих тварин поміщають в пластикові пляшки перед тим, як приготувати настоянку. У пластикових пляшках змія мучиться від спеки та задухи та іноді, від безвиході, сама себе кусає. Тоді мертву змію, разом із пляшкою викидають як сміття – для настоянки вона вже не годиться, – розповідає директор ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” к.б.н. Богдан Проць. – Ті, хто виготовляє та продає такі настоянки, рекламують їх для підсилення чоловічої потенції, продовження тривалості життя, та як “ліки від усіх хвороб”. Насправді ж, ніхто не досліджував хімічний склад таких “ліків”, тож, під питанням не лише їх лікувальний ефект, але і безпека для людини. Фактично, це примітивне сліпе копіювання медичних традицій інших народів”, пишуть Версії з посиланням на Дунайсько-Карпатська Програма / Danube-Carpathian Programme.

Кількість плазунів в Україні зменшується. Серед причин: зміна клімату, зменшення кормової бази, а також знищення плазунів людьми. Два види отруйних змій – гадюка степова та гадюка Нікольського , а також 6 видів вужевих занесені до Червоної Книги України. Гадюк знищують через страх перед цими тваринами. Втім, зменшення чисельності змій становить для людини не меншу загрозу, ніж отруйні змії. Плазуни харчуються гризунами. Якщо зникнуть плазуни, чисельність гризунів зросте і більшою мірою буде обмежуватись хворобами, переносниками яких вони є – такими як бореліоз та токсиплазмоз, тощо. А це, в свою чергу, означатиме більший ризик зараження людини.

Читайте також:  На прикарпатському курорті під час роуп-джампінгу у туристів обірвалась мотузка

Укус отруйної змії не є смертельним для людини. Винятки становлять діти, люди похилого віку та ті, хто має інші серйозні захворювання.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: