facebook

“Безсилий імунітет і жахливі ускладнення, новий штам коронавірусу вперше виявлено в Україні”: лікарі про штам “Кракен”

Українців попереджають про масштабне поширення нового штаму коронавірусу світом. Перший випадок його інфікування сьогодні (23 січня) було зафіксовано й в Україні. Медики повідомляють про те, які виклики цей штам може кинути нашій країні та до чого ватро готуватися.

Пише - джерело.

Як інформує “УНІАН”, в Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 Omicron XBB.1.5, або “Кракен”.

Коронавірус “Кракен” знайшли у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти”, – зазначили у відомстві.

За його даними, тим не менш, порівняно з попередніми субваріантами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

“На своєму засіданні 5 січня 2023 р. технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності.

Читайте також:  Анастасія Заворотнюк при смерті, їй залишилося жити кілька днів, що відомо про хворобу, її причини та стан здоров'я актриси

Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант Omicron, який циркулював раніше (наприклад, у США з 1% на 47 тижні 2022 року до 8% на 50 тижні)”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві поінформували, що з 22 жовтня 2022 р. по 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом “Omicron” XBB.1.5.

Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2%), Великобританії (8,1%) і Данії (2,2%).

Новий коронавірус – що вже повідомлялося

У світі почав поширюватися новий штам COVID-19 – Omicron XBB.1.5. Цей варіант коронавірусу почав домінувати у США лише за кілька тижнів, тому вважається, що через нього може виникнути нова хвиля пандемії. За даними ВООЗ, що “Кракен” вже знайшли у 29 державах світу.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: