Без грошей, але з дезінфекцією: франківські комунальники готують місто до тепла

В останній місяць життя Івано-Франківська майже спинилось і вулиці спорожніли. Але надворі весна, значить, пора приводити місто в порядок, пише “Репортер“.

За словами директора міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, їхні працівники не зупинялись і в карантин. Що стосується прибирання вулиць, то справ навіть додалося, бо тепер щодня роблять дезінфекцію. Машини «Муніципальної дорожньої компанії» поливають дороги розчином води і дезінфікуючих препаратів, найчастіше – гіпохлоридом натрію. Ним також обробляють лавочки в центрі міста та інші об’єкти, наприклад дитячі майданчики, – хоч мешканцям зараз заборонено їх використовувати.

«Багато людей жаліються, що їхні під’їзди не дезінфікують або робили це давно. Річ у тім, що дезінфекцію місто централізовано не проводить, – пояснює Михайло Смушак. – Кожен будинок має свою управляючу компанію. Якщо це ОСББ, то дезінфекцію організовує голова. Можна робити самостійно – це не складно, ми допомагаємо дезінфікуючими засобами, або ж наймати підрядників. Таким чином, у деяких будинках дезінфікують щодня, а в інших – раз на тиждень чи два. Якщо управляюча компанія – це комунальні «Теплий дім» чи «Дирекція замовника», то ми зробили графік по кожному будинку. Вони двічі на тиждень роблять дезінфекцію сходових кліток, поручнів, ліфтів, дверей».

Також комунальники традиційно займаються обрізкою дерев. За словами Смушака, тут зараз роботи менше, бо за останні роки вже попрацювали з багатьма аварійними деревами в місті. Нині більше уваги приміським селам, де обрізкою дерев досі майже не займалися.

Минулого тижня комунальники висадили 330 нових саджанців у парках, скверах та уздовж доріг. Посадили тюльпанові дерева, берези, білі акації, платани західні, клени звичайні та червоні, ясені звичайні, дуби червоні, сливи Пісарді, ялини колючі. Також висадили 40 кущів форзиції та спіреї Вангута. Квіти на клумбах та електроопорах садитимуть з початку травня, бо вночі ще досі були заморозки.

«Також ми придбали 620 дерев по тендеру, планували їх висаджувати під час толоки. Та оскільки толоки відмінили, то посадили їх самі, – говорить Михайло Смушак. – Також не відбулася акція «Озеленення України», але 800 дерев, які ми купили, все ж посадили – переважно на території шкіл і садків».

Капітальні ремонти доріг і дворів цього року ще не починали. Поки роблять лише ямкові. Грошей бракує, тож з ремонтами цьогоріч не поспішають.

Читайте також:  Калушан запрошують на прибирання Домбровського кар’єру

«Ми завжди розпочинали ремонти десь у цей час, не раніше, навіть коли були сприятливіші економічні обставини, – каже Михайло Смушак. – Цього року роботи не будуть масові, як колись, коли ми робили по 60-70 об’єктів за раз. Тепер буде менше, але будемо намагатися ефективно».

Хоч у міських парках зараз гуляти не можна, їх теж готують до кращих умов. Тут проводять регулярну дезінфекцію лавок, урн, майданчиків.

«Крім того, ми починаємо веснувати: культивуємо газони, підсіюємо траву, висаджуємо дерева, фарбуємо й лакуємо лавки, майданчики на міському озері – весь фронт робіт, який ми завжди робимо в цей час, – розповідає директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслана Василюк. – Як і кожної весни, вже запустили аераційний фонтан на одному з озер у парку. Крім естетичного вигляду, він має ще одну функцію: рух води і насичення її киснем, щоб вона не застоювалася і водорості не цвіли через потепління».

Також висаджують нові дерева. З екзотичними зараз проблема у поставках, тому садять традиційні.

«Минулого тижня ми посадили 10 лип на липовій алеї, від входу в парк з Чорновола, – говорить Василюк. – Також посадили п’ять акацій, 10 берез – у тій зоні, де вони росли. Ми намагаємося зберігати стиль насаджень і дерева одного виду садити разом. А ще у парку на Молодіжній цієї весни посадили 10 ясенів».

За словами директорки парку, після карантину можна буде досадити дерева, якщо з’явиться більший вибір. У парках їх садять уже досить великими, від 2,5 м, із земляним комом, тому вони добре приживаються.

«У нас ще у планах привокзальний сквер – там зараз відбувається капітальний ремонт лавок, – каже Руслана Василюк. – Щоб не витрачати зайві кошти, вирішили підфарбувати і підремонтувати основи лавок, бо вони ще у доброму стані. Тільки замінили дерев’яні елементи».

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: