Аваков намагається повернути на дороги сумнозвісну ДАІ, – “Голос”

Міністр Аваков під виглядом боротьби з п’яними водіями намагається повернути на українські дороги сумнозвісну Державну автомобільну інспекцію. Точніше – поновити їхній функціонал для Національної поліції. А це можливість будь-де зупиняти водіїв без жодних на те причин та проводити обшуки автомобіля, інформуує пресслужба партії “Голос”.

Законопроєкт №2695 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху фактично повертає усі ті повноваження Національній поліції та міністру Авакову, які колись були у ДАІ та патрульно-постової служби. На захист законопроєкту, за який вже проголосувала ВР у першому читанні, виступив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Насправді ж цей законопроєкт дозволить Національній поліції тиснути на водіїв та вимагати від них хабарі.

«Голос» не дозволить повернути старі схеми здирництва з водіїв. Для реальної боротьби з п’яними водіями потрібно збільшувати штрафи та складати правильно протоколи, а не розширювати повноваження Національної поліції.

Пряма мова Олександри Устінової, народної депутатки фракції «Голосу», членкині комітету ВР з питань правоохоронної діяльності:

— Законопроєкт №2695, який лобіює сам міністр Аваков, не допоможе у боротьбі з п’яними водіями. Замість реальної підтримки безпеки на дорогах ми отримаємо тих самих інспекторів, які знову зупинятимуть водіїв без причини та вимагатимуть хабарів.

Згідно з цим проєктом закону будь-яке авто можна буде зупиняти без жодних причин. Пояснення одне – гіпотетична боротьба з п’яними водіями. Тобто поліція матиме законне право зупинити ваше авто і провести «огляд». Але фактично це буде обшук. Тому що у законі йде мова про те, що представники поліції зможуть оглядати і багажник, і усі бардачки, ніші у машині, відкривати капот.

Важливий аспект – повний «огляд» авто дозволить виявляти власників авто, які офіційно не оформили ГБО. Раніше офіційно оформити і вписати газове обладнання у свідоцтво реєстрації авто можна було за 600 гривень. Зараз діє схема, схожа на схему з «оціночними майданчиками Яценка», коли власник авто з ГБО має заплатити 3200 гривень компанії-прокладці, яка видає сертифікат, без якого в МВС вам машину не переоформлять. Тобто новий закон дозволить поліції «шмонати» капоти – і виявляти тих, хто не оформив газове обладнання. А фактично – не заплатив «компанії-прокладці».

Читайте також:  Як повернути втрачену субсидію: пояснення міністра

Обшуки бардачків, підлокітників та багажника пояснюють необхідністю перевірки, чи є у людини зброя. З такими поясненнями ми скоро дійдемо до того, що «слуги Авакова» запропонують черговий законопроєкт, який дозволить обшуки будь-якої людини на вулиці без причини чи дівчини з сумочкою, адже і там може бути зброя.

Також законопроєкт передбачає відміну дорожніх знаків, які попереджають про фотовідеофіксацію. Це означає, що патрулі знову зможуть сидіти у кущах, ставити машини у засідках і зупиняти будь-кого без жодних попереджень. Чи не так само робили представники ДАІ? Права водіїв порушувалися постійно.

Тобто про жодну реальну боротьбу з п’янством за кермом не йде мова. Йде відвертий наступ на права водіїв. Усе, що передбачається цим законопроєктом, – це повернення функціоналу старої ДАІ.

Зараз водіння у нетверезому вигляді регулюється ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Законопроєкт №2695 нічого не згадує про цю статтю. Єдині підвищення штрафів за водіння у п’яному вигляді, які згадуються, за водіння яхтою. Звичайно, у кожного українця у дворі чи гаражі стоїть яхта. І це перше, що потрібно регулювати.

Якщо ми справді хочемо боротися з п’яними водіями, потрібно навчити поліцейських правильно оформлювати протоколи. Кожен четвертий протокол розвалюється у суді через те, що були допущені помилки під час його складення. Друге – потрібно суттєво підвищувати штрафи за п’яне водіння. І це буде дієвим інструментом, а не надання додаткових повноважень Національній поліції.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: