Сьогодні, 11 грудня, в Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону розповіла щодо оновленого законодавства для військових, які після СЗЧ і дизертирства можуть повернутися на службу і бути звільненими від кримінальної відповідальності.
Якщо військовий вчинив СЗЧ, але хоче повернутися на службу, що йому потрібно робити, куди йти?
Військовослужбовець звертається у військову частину, де він проходив службу або у органи Військової служби правопорядку (далі ВСП) і заявляє про те, що він хоче повернутися. Він пише рапорт, із собою має мати паспорт і військовий квиток.
Як відбувається процедура поновлення на службі?
Командир (начальник) військової частини не пізніше 72 годин з дня їх прибуття до військової частини чи місця проходження служби продовжує відповідно військову службу, дію контракту, а також поновлює виплату грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення. З моменту продовження військової служби таким військовослужбовцям поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством України.
Де військовий продовжуватиме службу?
Військовий зможе продовжити службу в тій частині де раніше проходив її або ж у іншій військовій частині, немає жодного обмеження щодо продовження військової служби, – каже керівник спеціалізованої прокуратури Павло Книш.
Як відбувається закриття кримінального провадження?
У день продовження військової служби військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 1 цього пункту, командир (начальник) військової частини інформує у письмовій формі про таке продовження орган досудового розслідування та відповідний орган управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.
В подальшому керуючись ч. 5 ст. 401 КК України, особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби.
Чи може бути, що охочому поновитись на службі відмовлять?
Ні, закон не передбачає цього. Тобто всі, хто до 1 січня 2025 року виявить готовність повернутися, усі будуть прийняті. Так говорить закон.
Якщо військовий, який вчинив СЗЧ, не повернеться на службу до 1 січня 2025 року, що буде?
Швидше за все кримінальне провадження щодо цього військового вже триває.
Його здійснюватимуть і надалі. За такі правопорушення передбачена відповідальність – від пʼяти до дванадцяти років позбавлення волі. Наголошу, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці» від 13.12.2022, який вступив в законну силу 27.01.2023, застосування статей 69 та 75 КК України щодо осіб, які вчинили кримінальні правопорушення передбачені ст.ст. 407-408 КК України є неможливим.
Відповідно, суди не мають права звільняти військовослужбовців, які вчинили СЗЧ від відбування покарання.
The post Можна вибрати інший підрозділ: як військові можуть без покарання повернутися з СЗЧ appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓