Судова реформа та доступ до правосуддя: у Франківську провели ІІІ Прикарпатський юридичний форум

Про судову реформу та доступ до правосуддя говорили учасники ІІІ Прикарпатського юридичного форуму, який відбувся в стінах організатора заходу Університеті Короля Данила.

Розповідає Місто.

Під час відкритої дискусії провідні юристи говорили про стан судової системи зараз та про зміни, які можуть покращити роботу.

Зокрема, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Микола Мазур розповів, що наразі через війну зруйновано чи пошкоджено 169 приміщень судів. Свою діяльність він розпочинав на сході країни, у місті Попасна.

Хоча події 2014 року складно визначити у якомусь позитивному ключі, але вони дали досвід і можливість законодавству і практиці, як діяти в таких і схожих ситуаціях. І цей досвід був активно використаний вже у 2022 році. Відповідно, з початку повномасштабного вторгнення судова система швидко адаптувалась до змін, – розповів Микола Мазур.

Серед учасників форуму й доктор юридичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Микола Хавронюк. Він каже, що Україні потрібно змінити кримінальний кодекс для майбутніх поколінь.

Ця необхідність пов’язана з тим, що попередній кодекс, який був прийнятий у 2001 році, відразу після прийняття Конституції, він є таким, я сказав би, по-перше, пострадянським і написаним під впливом Кримінального кодексу рф, прийнятим за 5 років до нього. І друга причина полягає в тому, що чинний кримінальний кодекс за роки його існування розбалансувався. До нього Верховна Рада прийняла понад півтори тисячі змін, – каже Микола Хавронюк.

Він очолює робочу групу з розроблення нового Кримінального кодексу та зазначає, що багато статей змінювалися неодноразово, деякі статті додавались, потім знову зникали. Крім того, немає системи покарань, кримінально-правових інших заходів, крім покарань, яка б задовольняла суспільство.

Читайте також:  Франківський драмтеатр опублікував розклад на листопад

Крім форуму у стінах університету також відбувся студентський правовий хакатон. Учасниками якого стали студенти з Києва, Житомира, Одеси, Львова, Чернівців та Івано-Франківська.

Ми хочемо почути думку студентів. Вони креативні, цікаві, вони можуть багато чого розказати. Вони мають запропонувати ідею, як організувати тристоронню співпрацю, оскільки це юридичний хакатон, то студенти повинні оформити програми або договори і побачити, де може бути в університеті цікавий бізнес для міста, а де бізнес у місті може бути цікавий для університету. Бо будь-який університет, маленький чи великий, він фактично є системоутворюючим підприємством для міста, – розповів проректор УКД з наукової роботи, доцент кафедри кримінального права і процесу, кандидат юридичних наук Олександр Острогляд.

Студенти ж кажуть, що хакатон важливий для обміну досвідом і здобуття нових знань.




The post Судова реформа та доступ до правосуддя: у Франківську провели ІІІ Прикарпатський юридичний форум appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: