Перший добровольчий хірургічний шпиталь “Брасс” – це медичний центр, що спеціалізується на травматології та ортопедії. Фахівці шпиталю беруться за складні випадки та працюють з пацієнтами, яким не допомогли інші лікарні України чи інших країн.
Про такий випадок розповів Місту під час престуру у Лисецьку громаду Станіслав Онищук.
Під час візиту німецьких фахівців для обміну досвідом у шпиталі дали оголошення, що шукають складні випадки, закликали надсилати документи, щоб узгодити їх з німецькими колегами і оперувати разом.
Це було рівно рік тому. В нас тоді був хлопчина, якому робили 22-гу операцію. 21 операцію впродовж року здійснили у Польщі, після чого сказали, що ногу доведеться ампутувати. Його мама побачила оголошення і надіслала документи, – розповідає керівник шпиталю.
Тоді операція тривала 5 годин. Наразі експацієнт ходить на своїй нозі, медики змогли її врятувати.
Наразі у шпиталі перебуває 18 пацієнтів, керівник шпиталю Станіслав Онищук каже що наразі працюють у режимі перевантаження:
В нас є 14 ліжок стаціонару, але наскільки велика черга і кількість звернень до нас і від командирів військових частин, від самих бійців і часто від франківських лікарень, що ми не маємо сили відмовити і беремо більше пацієнтів.
Загалом з початку повномасштабної війни у шпиталі пролікували близько 510 пацієнтів-військовослужбовців, що перебувають на стаціонарному лікуванні в середньому три тижні.
Крім того були й цивільні пацієнти, які отримували амбулаторно допомогу – понад 5 тисяч осіб.
Особливий випадок у лікуванні для керівника шпиталю є лікування пораненого Василя, він перебуває у шпиталі понад 4 місяці. Внаслідок важкої травми хребта у чоловіка паралізована нижня частина тіла
Раніше він був на лікуванні у Хорватії, проте, лікування не дало значимих результатів.
Зараз, на кінці четвертого місяця (перебування у шпиталі – ред.) він вже відчуває ноги, рухає ними, полегеньку пробує на них ставати і ми вважаємо, що за кілька місяців він буде ходити, – розповідає Станіслав Онищук.
Відтак, на одній зі стін шпиталю є картина, на якій пацієнти, які отримали допомогу залишили подяки.
Розширення шпиталю
Ще у 2022 році ми розуміли, що рано чи пізно ми зіштовхнемося з таким питанням, коли черга хворих буде настільки великою кількістю запитів на лікування. Найбільша наша потреба – це є додаткові палати і реабілітаційний зал, – каже засновник шпиталю.
Наразі є проект будівництва нового корпусу шпиталю, на сусідній ділянці. Зараз триває пошук фінансових донорів для його реалізації.
Станіслав розповів, що забудівник, котрий займався будівництвом чинного шпиталю, і є регулярним його донором, готовий будувати новий корпус за собівартістю. Проте питання у грошах не вирішене.
У зв’язку з розширення корпусу, збільшенням кількості ліжкомісць – кількість працівник потрібно буде збільшити ще орієнтовно на 10.
Ціна нового корпусу залежати від фінансової спроможності. Є три варіанти архітектурних проектів і три варіанти кошторису – від 20 до 60 ліжкомісць, а загальна вартість від 600 тисяч євро до 2,5 млн євро.
Ціна допомоги та медики
Перебування у шпиталю для поранених військових є безкоштовним. Медики, які займаються їх лікування об’єднались з початку війни, щоб на добровольчих засадах допомагати військовим.
Перших пів року ми працювали на благодійних засадах, не отримували жодної допомоги ззовні, а з середини 2022 року ми маємо грантову підтримку від українських та міжнародних організацій. А з 24 року підтримує міська рада, – розповів Станіслав Онищук.
У сталій команді фахівців шпиталю є фахівців всеукраїнського рівня, як медичний директор закладу, травматолог-ортопед Гліб Соловей. Сам він родом з Херсона, а колеги називають його унікальним фахівцем.
У нас є повний цикл надання допомоги хворим. Зараз у більшості лікарень, де оперують пацієнтів, немає можливості дати повноцінну реабілітацію. А у нас є потужна команда реабілітологів, масажистів, ерготерапевтів, – каже Гліб Соловей.
Місту також показали операційну
The post Унікальні фахівці та підхід: як за життя пацієнтів боряться у шпиталі “Брасс” appeared first on Місто.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓