Школярі тріумфують: домашнє завдання заборонили задавати

Коли школярі мають право не виконувати домашнє завдання

Коли школярі мають право не виконувати домашнє завдання
Майже у всіх школах Європи учням не задають домашнього завдання не лише на вихідні, а взагалі, бо вважають це не доречним, оскільки після школи діти повинні відпочивати, а не продовжувати навчання дома. Але в нашій країні до такої практики можуть схилятися лише приватні навчальні заклади, що працюють по принципу Європейських країн і їх навчального процесу. Що стосується ж звичайних державних шкіл, то тут ситуація навпаки – навіть після навчання в школі діти вимушені до ночі робити домашнє завдання, якого, як правило немало.

Чому в Україні не практикують таку систему навчання – невідомо. Адже, якщо ми хочемо аби наші діти дійсно розумними та не перенавантаженими, то слід змінювати систему освіти і дійсно, в цьому випадку дивитися саме на процес навчання та те як викладається матеріал закордоном, оскільки саме такі, здавалось би незначні речі, і є запорукою успішної освіти та розвитку дітей.

В Україні про це все відповідають так:

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти та науки України домашні завдання не мають фіксуватися у класних журналах і задаватися на вихідні та святкові дні, а також канікули. Таку умову передбачено двома документами: листом про використання методичних рекомендацій та додатком до наказу про заповнення класних журналів. Про це розповів юрист Роман Бондаренко в інтервʼю Новій українській школі.

Читайте також:  Вчені: дистанційка сприяє погіршенню психічного здоров’я учнів

Він зауважує, що відповідно до Санітарного регламенту, в перші два роки навчання у початковій школі дітям не рекомендовані обовʼязкові домашні завдання.

На час хвороби немає жодних нормативних актів, які регламентують виконання домашніх завдань у цей період, запевняє юрист. Водночас якщо школяру дозволяє стан здоровʼя та матеріал нескладний для самостійного опрацювання, він може виконати уроки, що задали додому.

Нагадаємо, українські учні витрачають на домашні завдання найбільше часу за своїх однолітків з інших країн. Так, 23% дітей виконують завдання з математики більше однієї години, а 13% понад 2 години. 32% підлітків витрачають на завдання з математики менше 30 хвилин, 33% не більше години.

Згідно з висновками Національного звіту PISA-2022, ті учні, які виконують завдання вдома до 30 хвилин, і ті, хто більше двох годин, мають гірші результати знань. Проте, за словами авторів, не можна точно довіряти таким даним, адже на час виконання завдання може впливати не лише обсяг, а й неорганізований підхід до роботи. Більше часу також витрачають слабші у знаннях учні.

Сообщение Школярі тріумфують: домашнє завдання заборонили задавати появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: