Терміново мобілізувати 500 тисяч осіб: а потім ще по 30 тисяч щомісяця

Важливо враховувати суспільні настрої та моральні аспекти питання, щоб мобілізація проходила максимально ефективно та без негативних наслідків для соціальної стабільності в країні

Україна продовжує перебувати в умовах жорстокої та затяжної війни, що потребує колосальних зусиль для забезпечення як оборони, так і проведення наступальних операцій.

В умовах постійного протистояння з ворогом на лінії фронту необхідність поповнення армії стає ключовим питанням національної безпеки. Про важливість масштабної мобілізації та створення значних резервів для майбутніх бойових дій заявив ветеран АТО та військовий експерт Євген Дикий.

Докладніше про те, скільки людей потрібно мобілізувати для перемоги над росією, повідомляє УНІАН.

За словами Євгена Дикого, для стабілізації фронту та підготовки до наступальних операцій Україні необхідно мобілізувати близько півмільйона людей. Це питання є критичним не лише для утримання поточних позицій, а й для створення умов, які дозволять ЗСУ здійснювати активні наступальні дії у майбутньому.

Дикий нагадав, що вже наприкінці 2023 року колишній Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявляв про необхідність одноразового набору у півмільйона людей для того, щоб зберегти оперативні переваги та уникнути погіршення ситуації на фронті.

Однак, як зазначив експерт, з моменту цієї заяви ситуація не лише не покращала, але навіть погіршилась. Тепер питання про набір такої кількості військовослужбовців стало ще актуальнішим.

Це пов’язано з тим, що, незважаючи на стійкість української армії, ресурси на передовій виснажуються, а без суттєвих резервів для поповнення втрат та підготовки нових підрозділів складно розраховувати на успішні наступальні операції.

На думку Дикого, мобілізація півмільйона людей стане важливим кроком на шляху зміцнення обороноздатності країни.

Однак це лише перший етап у розв’язанні задачі. Після одноразового набору передбачається набирати від 20 до 30 тисяч чоловік щомісяця. Це необхідне підтримки боєздатності підрозділів, які будуть залучені як у поточних напрямах оборони, так підготовки нових наступальних операцій.

Читайте також:  У Дніпрі чоловік купив два лотерейні квитки та виграв понад 2,5 млн гривень

Експерт наголошує, що саме ці цифри та регулярне поповнення армії дадуть необхідну основу для досягнення перемоги у поточному конфлікті.

Вплив мобілізації на суспільство
Проте така масштабна мобілізація неминуче викликає питання, що стосуються реакції суспільства. Питання, яке хвилює багатьох, чи можливі протести в Україні, якщо будуть зроблені кроки щодо зниження вікового порога для мобілізації? Євген Дикий не виключає такої можливості, наводячи приклад поточних протестних настроїв серед деяких верств населення.

Зараз у країні вже спостерігається своєрідна форма протесту: батьки намагаються вивезти своїх синів віком від 14 до 17 років за кордон, побоюючись, що ті можуть потрапити під мобілізацію, коли досягнуть повноліття.

У школах фіксується зменшення числа старшокласників, оскільки сім’ї намагаються запобігти ситуації, коли їх діти, досягнувши 18 років, будуть змушені залишитися в країні і, можливо, бути мобілізованими. Це свідчить про серйозність настроїв серед частини населення, стурбовану перспективою збільшення кількості призовників.

Дикий також припускає, що у разі початку мобілізації 18-20-річних молоді їхні матері могли б вийти на масові протести, висловлюючи своє невдоволення таким розвитком подій.

Це, на думку експерта, стало б новою хвилею суспільної протидії обов’язковій військовій службі, особливо з огляду на те, що багато родин вже стикаються з наслідками мобілізації дорослих чоловіків.

Проте, на думку Дикого, подібні дії, спрямовані на ухилення від виконання громадянського обов’язку, мають жорстко припинятися. Він зазначає, кожен чоловік, як громадянин країни, зобов’язаний виконувати свій конституційний обов’язок захисту держави, особливо в умовах війни.

Сообщение Терміново мобілізувати 500 тисяч осіб: а потім ще по 30 тисяч щомісяця появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: